Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Niezapomniana pełna atrakcji Baśniowa Noc w Zawadzie.

Niezapomniana pełna atrakcji Baśniowa Noc w Zawadzie.

Niesamowitą przygodę miały okazję przeżyć uczniowie Szkoły Podstawowej w Zawadzie, dnia 22 lutego od godziny 20:30 do 24:30. Już same godziny imprezy były dla dzieci nie lada frajdą.
Przygotowania zaczęły się już w grudniu kiedy został ogłoszony Konkurs Czytelniczy ze znajomości baśni H .Ch.Andersena. Po przeczytaniu wytypowanych baśni uczniowie pisali test z ich znajomości.

Jednak nagroda jaką przygotowali nauczyciele przeszła zupełne oczekiwania dzieci.
Nie był to bowiem tradycyjny dyplom, czy upominek, a udział w Baśniowej Nocy.
Warunkiem było przebranie się za postać z Baśni. I tak w piątek wieczorem dzieciaki przybyły do szkoły, która spowita była w całkowitych ciemnościach, a nastrój potęgowany był blaskiem świec, latającymi czarownicami oraz groźnie brzmiącą muzyką.
Przy drzwiach powitały dzieci inne baśniowe postacie - dyrektor szkoły Anna Wyporska z nauczycielami, którzy specjalnie na tę okazję również byli przebrani.
Po przybyciu wszystkich odczytany został kontrakt, który miał obowiązywać tej nocy, podpisany przez wszystkich uczestników.
Wszyscy uczestnicy ze względu na ciemne korytarze mogli poruszać się tylko trzymając  magiczną linę.
Impreza rozpoczęła się w krainie gdzie dobro walczy ze złem. Tak było i tym razem.

Uczestnicy musieli pokonać wiele diabelskich zadań: przejście po Łożu Fakira, slalom gigant na latającej miotle, wyłowienie czarodziejskiego jabłka ustami z tajemniczego eliksiru, wypicie magicznego napoju zapewniającego siły i zdrowie na cały rok oraz łapanie fruwających motyli.
Następnie uczestnicy przeszli do krainy plastycznej, w której malowały postaci z baśni. Wielką atrakcją w tej krainie było wykonanie mumii.
Kiedy dzieci pokonały już długą ciemną drogę i otworzyły tajemnicze drzwi musiały pokonać następne zadanie. Tym razem było to: szukanie klucza do baśni, eliksiru młodości, niezwykłych butów, czapek czarownic.
Tej nocy uczniowie słuchali również baśni innych narodów czytanych przez: ”Dziewczynkę z zapałkami”, „Pastereczkę:, czy „Królową Śniegu”.
Tuż przed 24:00 z tajemniczej skrzyni, która wydawała straszliwe dźwięki każdy uczestnik wyciągnął niespodziankę.
Kiedy w ciemnościach rozległo się 12 uderzeń zegara wszyscy zeszli na poczęstunek, który przygotowali przebrani rodzice.
Dużą niespodzianką był tort w kształcie czarownicy na miotle.
Na koniec imprezy każdy otrzymał „Licencję Niepokonanego”.
Zabawa była dla dzieci czymś niezwykłym, nowym niezapomnianym przeżyciem.
Dzieci przekonały się, że czytanie nie musi być nudne, może dostarczyć natomiast wiele niezapomnianych wrażeń i wyzwolić wiele pozytywnych emocji.
Dla organizatorów bardzo ważnym było olbrzymie zaangażowanie rodziców, którzy tak samo jak ich pociechy po raz pierwszy uczestniczyli w tak niesamowitym wydarzeniu.
Ogromne słowa uznania pod adresem nauczycieli: Moniki Radosz, Patrycji Plesińskiej, Marleny Milner - Pąpki, Ewy Filipkiewicz, które czuwały nad całością.

JEST PEWNE ŻE ZA ROK SPOTKAMY SIĘ ZNOWU (ALE  W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH I GDZIE TO TAJEMNICA)


(Przygotowała: SP Zawada, fot. archiwum szkoły)

28

LUT

2008

1311

razy

czytano