Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Utrudnienia w ruchu Leśniów i ścieżki 24 sierpnia.

Utrudnienia w ruchu Leśniów i ścieżki 24 sierpnia.

W związku z organizacją I Biegu Jurajskich Ścieżek w Żarkach w dniu imprezy zostaną wprowadzano ograniczenia w ruchu kołowym. W dniu 24 sierpnia (niedziela) ul. Leśniowska w Żarkach będzie zamknięta całkowicie od parkingu przy klasztorze do ul. Wschodniej w godz. 8.00-13.00.  Mieszkańcy Przewodziszowic mają zapewniony wyjazd wjazd i wyjazd w kierunku Osiedla 600-lecia.

W godzinach 10.00-11.30 należy spodziewać się utrudnień w ruchu w Przeodziszowicach oraz w Czatachowie na odcinku skrzyżowanie drogi głównej oraz tzw. Starej Drogi przy przystanku aż do pustelni. W tym samym czasie 10.00 – 11.30 z utrudnieniami muszą się liczyć piesi i rowerzyści na nowych asfaltowych ścieżkach od Leśniowa przez Przewodziszowice do Czatachowy i z Czatachowy do Leśniowa. Parkingi do dyspozycji gości znajdują się na targowisku miejskim w Żarkach, przy klasztorze, przy drodze w kierunku Osiedla 600-lecia, przy Zakładzie Usług Komunalnych.

Przy okazji zapraszamy do wzięcia udziału w I Biegu Jurajskich Ścieżek w Żarkach Leśniowie w dniu 24 sierpnia (niedziela). Do pokonania dystans o długości 10 km.  W ramach imprezy zostaną  przeprowadzone I Mistrzostwa Polski Osób Duchownych w biegu na 10 km. Prawo startu mają: księża, diakoni, klerycy, bracia i siostry zakonne.

Bieg odbywa się po nowych asfaltowych ścieżkach pieszo-rowerowych. Start i metę zaplanowano przy sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, następnie trasa biegnie ulicą Leśniowską, przez Przewodziszowice do Czatachowy i z powrotem do Żarek.  Centrum zawodów – Parking przy Sanktuarium w Leśniowie.
 
Zgłoszenia do zawodów są przyjmowane elektroniczne do 20.08.2014.  Limit zgłoszeń internetowych: 300 osób. Zgłoszenia można dokonać pod adresem: http://www.biurozawodow.pl

Opłata startowa dla zgłoszeń elektronicznych dystans 10 km – 30,00 zł

Opłata startowa dla zgłoszeń w biurze zawodów dystans 10 km – 60,00 zł

Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miasta i Gminy w Żarkach. Wśród współorganizatorów znaleźli się: LKS Zieloni Żarki, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie,  MGOK w Żarkach,  OSP Żarki, OSP Czatachowa

Patronat Honorowy:
Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski
Przeor Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie Jerzy Kielech

Program imprezy w dniu 24.08.2014:
8.00 Msza Święta w intencji Sportowców
8:00 – 9:30 Praca biura zawodów
9:30 Uroczyste otwarcie imprezy
10:00 Start biegu na 10 km
11:40 Zamknięcie mety dla biegu 10 km
12:20 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród   

 

12

SIE

2014

1480

razy

czytano