Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Nowy Ford Transit dla Środowiskowego Domu Samopomocy.

Nowy Ford Transit dla Środowiskowego Domu Samopomocy.

Nowy mikrobus Ford Transit będzie dowoził osoby niepełnosprawne do Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach. Gmina Żarki dokonała zakupu auta w oparciu o dofinasowanie ze środków PFRON w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami II.
- Ford diesel  kosztował 177 tys. zł, w tym 80 proc. z dofinasowania – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Zakup samochodu 16-sto osobowego (15+1) przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych został przeprowadzony przez Gminę Żarki w ramach przetargu. Została wybrana oferta firmy Frank-Cars Sp z o.o. Autoryzowany Dealer z Częstochowy. Auto w kolorze srebrny metalik to mikrobus z bocznymi drzwiami przesuwnymi, podłogą antypoślizgową,  podwójnym siedzeniem obok kierownicy, centralnym zamkiem.

- Najważniejsze jest to, że auto jest przystosowanie dla osób niepełnosprawnych i jest wyposażone w tylnej części pojazdu w windę umożliwiającą wjazd wózkiem inwalidzkim o nawierzchni antypoślizgowej – dodaje Aneta Pniak, kierownik  Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach. Ponadto w wyposażeniu znalazły się: komplet pasów zaczepnych do mocowania wózków, komplet pasów biodrowych, szyny podłogowe  do mocowania wózków na podłodze. Pojazd jest oznakowany według aktualnie  obowiązujących przepisów i ma homologację do przewozu osób niepełnosprawnych.

(przygotowała i fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)


 
 

09

WRZ

2014

1634

razy

czytano