Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Na podium w konkursie kulinarnym.

Na podium w konkursie kulinarnym.

Uczniowie Zespołu Szkół w Żarkach im. T. Kościuszki z III Klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Szymon Damijan i Karol Maślanka zdobyli trzecią nagrodę w konkursie kulinarnym GASTROSILESIA w Chorzowie.
Konkurs o zasięgu wojewódzkim zgromadził w pierwszym etapie  ponad 40 drużyn ze szkół z województwa śląskiego.  - Do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 drużyn, w tym nasi  uczniowie z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach z III Klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Szymon Damijan i Karol Maślanka – informuje Marzenna Lesiak, nauczyciel z Zespołu Szkół, która przygotowała uczniów do konkursu.

Uczniowie przygotowali  roladę wieprzową faszerowaną grzybami leśnymi w asyście klusek śląskich z modrą kapustą zasmażaną. Uczniów oceniało  profesjonalne jury 9 szefów kuchni z Polski jak i finaliści TOP CHEFf Sebastian Olma i Paweł Kibart. Przewodniczącym jury był Wiesław Ambros. Uczniowie ZS zdobyli III miejsce. Każdy otrzymał indywidualną nagrodę o wartości 1000 zł. Szkoła otrzymała bon zakupowy  od firmy Weindich o wartości 1000zł.
 

16

WRZ

2014

1277

razy

czytano