Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Poznali ziemię świętokrzyską

Poznali ziemię świętokrzyską

Osoby niepełnosprawne z terenu Gminy Żarki tradycyjnie już wybrały się na dwudniową  wyprawę turystyczną. Tym razem autokar wyruszył w kierunku Gór Świętokrzyskich. Wycieczkę przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach.

Pierwszym punktem programu był przyjazd do Bałtowa i wizyta w Parku Dinozaurów, następnie w  Krzemionkach Opatowskich oglądano  prehistoryczną kopalnie krzemienia, w Nowej Słupi przyjrzano się wnikliwie  „Skamieniałemu Pielgrzymowi” stojącemu przy drodze królewskiej na Św. Krzyż. Dzień zakończono w Bodzentynie. W tej miejscowości w schronisku młodzieżowym był zamówiony nocleg. Ale przed ciszą nocną wycieczkowicze wybrali się na rynek, podziwiali kolorowe fontanny, zwiedzili zamek i obeszli mury obronne miasta.
Następny dzień obfitował w kolejne atrakcje. W programie wycieczki znalazły się następujące punkty: zwiedzanie zamku Osolińskich, Krzyżtoporu, pałacu rodu Popielów i przepięknego parku pałacowego, wizyta u żubrów i w minii zoo, w Szydłowie obejrzano rynek, mury obronne, bramę krakowską i synagogę.


Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach zapewnił na wyjazd środki własne oraz pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz od sponsorów: Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie i Krzysztofa  Bernackiego.
W wycieczce wzięło udział 45 osób, w tym  34 osób niepełnosprawnych, pozostałe osoby to pilot wycieczki, pielęgniarka i opiekunowie.

- Zależy nam na tym, aby osoby niepełnosprawne mogły czynnie uczestniczyć w życiu społecznym, poznać piękne zakątki  kraju. Sytuacja materialna rodzin nie pozwala  na podróżowanie, dlatego ta właśnie wyprawa zapobiega społecznemu wykluczeniu – wyjaśnia Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

 

17

WRZ

2014

1329

razy

czytano