Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Wyjazd integracyjny z dziećmi.

Wyjazd integracyjny z dziećmi.

Umiejętności rodzicielskie można nabywać odpowiednio się szkoląc. I właśnie w ramach unijnego projektu z zakresu aktywnej integracji rodzice szkolili się w tym zakresie, a dzieci miło spędziły czas.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach realizuje projekt pt. „Aktywna integracja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych na terenie gminy Żarki”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Oferowane formy wsparcia maja różny wymiar. Najważniejsze są kursy zawodowe, które dają nowe umiejętności. Niezwykle ważnym jest jednak wsparcie dla rodziców. Wyjazdowe warsztaty umiejętności rodzicielskich odbyły się na Ranczu Zrębice. Wzięły w nich udział trzy rodziny.

- Warsztaty miały na celu nabycie umiejętności wychowawczych w toku aktywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi. Warsztaty prowadziła psycholog Justyna Opiłka-Buła – wyjaśnia Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

W warsztatach uczestniczył także asystent rodziny Jolanta Michalik oraz pracownik socjalny Agnieszka Pala-Czyż. Ponadto dzieciaki wspólnie z rodzicami bawiły się w wiosce indiańskiej, jeździły konno, było także rodzinne zbieranie grzybów oraz wspólne grillowanie. Przypomnijmy, iż na początku wakacji odbył się jeden wyjazd integracyjny dzieci i rodziców do Przybynowa do agrogospodarstwa "Pod skałką" w Przybynowie. Tam psycholog Katarzyna Jasińska prowadziła zabawy integracyjne z uczestnikami oraz ich dziećmi.

Głównym celem projektu  jest poprawa dostępu do zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy są w wieku aktywności zawodowej, ale do tej pory mieli trudności z podejmowaniem pracy z różnych powodów. W szkoleniach bierze udział 22 osoby.

- Każdego roku najważniejszym elementem projektu jest możliwość korzystania z  kursów umożliwiających zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, ale przy okazji realizowane są formy wsparcia dla rodziny – wyjaśnia Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.
 

23

WRZ

2014

1537

razy

czytano