Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Gala na sto tysięcy za nami!

Gala na sto tysięcy za nami!

W sobotę, na deskach Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, a w niedzielę w Żarkach odbyła się czwarta już gala charytatywnego przedstawienia pod patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka i Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. W tym roku nosiła ona tytuł „Gala na sto tysięcy” i nie była to bajka lecz koncert, największych światowych przebojów. Ze sprzedanych biletów i dodatkowych darowizn, w Myszkowie, zebrano kwotę 16.140,00 zł na turnus rehabilitacyjny dla dzieci ze Stowarzyszenia „Kreatywni” natomiast w Żarkach zebrano 11 520,00 zł  na wyposażanie Sali doświadczania świata dla dzieci ze Stowarzyszenia Cudowne Dzieci w Żarkach.
Galę w ciepły, żartobliwy i profesjonalny sposób poprowadzili: Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak i Małgorzata Handzlik pomysłodawczyni owych przedstawień. Żywo reagująca publiczność była najlepszym dopingiem dla wykonawców, którzy niewątpliwie sprostali zadaniu. Tak jak w latach poprzednich, spektakl wyreżyserował „żywiołowo reagujący” reżyser Tomasz Szulakowski. Grających wspierała Grażynka Grabowska, a o dźwięk dbał Rafał Pierzchała i Mariusz Kaczmarczyk. Choreografię wspierała Katarzyna Miklas, a na pięknych zdjęciach, wydarzenie udokumentowała Agnieszka Kowalczyk. Podobnie jak w latach poprzednich mogliśmy liczyć na sponsorów: Firmę „Serix”, Kukubarę Bowling Center&Hotel, Restaurację La Stazione, Pizzerię CAPRI, Fotografia Videofilmowanie Damian Kot, Zdjęcia Agnieszka Kowalczyk, Hotel Villa Verde, Salony Fryzjerskie IMAGE i Kameleon, Miejskie Domy Kultury w Myszkowie i Żarkach oraz Urzędy Miast Myszkowa i Żarek. W pewnym procencie sponsorami byli również aktorzy, którzy oprócz wpłat na pokrycie kosztów organizacyjnych zapewnili sobie również stroje. Ale było warto. Każdy z występujących przyzna, że wspierając innych można się również wspaniale bawić.
Aktorzy z Myszkowa i Żarek zasłużyli na brawa. Warto wspomnieć, kto wystąpił z Gminy Żarki? Dyrektorka SP w Zawadzie Anna Wyporska zachwyciła jako Marilyn Monroe. Kate Bush, czyli Katarzyna Miklas rozkołysała widzów. Swoje pięć minut doskonale wykorzystała kierownik Złotej Jesieni w Zaborzu Agnieszka Pękalska w Zespole Europe i Roxette. Beata Miszczyk właścicielka firmy Adamis w piosence Lolipop błysnęła talentem, a jako Doris Day oczarowała widownię. Dyrektor Jakub Grabowski fantastycznie wypadł jako Freddie z Queen, a kreacja na Boba Dyla rozbawiła do łez. Komendant Straży Miejskiej Mariusz Nowak wręcz czarował na scenie jako Joe Cocker i jeden z The Beatles. Przewodniczący RM Andrzej Jakóbczak w grupie Wham zabawił tańcem go go.
Wszystkim zaangażowanym osobom serdeczne podziękowania składają: Pomysłodawczyni - Małgorzata Handzlik, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak i Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Do zobaczenia za rok.

www.miastomyszkow.pl
zdjęcia: Marta Przewodowska
 

30

WRZ

2014

1905

razy

czytano