Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Turystyczna Frajda w Leśniowie.

Turystyczna Frajda w Leśniowie.

W gminie Żarki rozpoczęła się kolejna inwestycja. W Leśniowie nieopodal sanktuarium powstają: linowy plac zabaw, tor rowerowy, zadaszone miejsca do odpoczynku, ciąg pieszo-rowerowy, drogi dojazdowe i manewrowe, parking dla autokarów, ławki, kosze, lampy solarne, stojaki na rowery, toalety – to wszystko w ramach zagospodarowania gminnej działki nieopodal Sanktuarium Leśniowskiego.

- Działka znajduje się nieopodal sanktuarium w Leśniowie. W tej chwili jest jednym wielkim placem budowy. Teren oczyszczono w części z roślinności, rozpoczęły się prace ziemne – informuje Małgorzata Banaszczyk, kierownik Referatu ds. pozyskiwania Funduszy Europejskich i Krajowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Projekt pt. „Turystyczna frajda – zagospodarowanie terenu w Leśniowie na Szlaku Atrakcji Turystycznych w Gminie Żarki” jest współfinasowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Zadnie zostanie zrealizowane do końca tego roku. Inwestorem jest Gmina Żarki, a zadanie zrealizuje wyłoniona w przetargu firma: POL-BRUK SP. z o.o. z Poczesnej  z ceną brutto:  956 091,25 zł i to wartość robót budowalnych. Koszt zadania w całości wynosi 1 026 071,25, dofinasowanie unijne 872 160,56, a Gmina Żarki z własnego budżetu dokłada 153 910,69 zł.

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

08

PAŹ

2014

3157

razy

czytano