Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Laureaci konkursu na Jasnej Górze

Laureaci konkursu na Jasnej Górze

W czwartek, 30 października w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”.
W Sali Ojca Augustyna Kordeckiego licznie zgromadzili się zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione wraz z rodzinami. Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie nagród. Zanim ten radosny moment nastąpił, Paweł Kmiecik – prowadzący spotkanie przedstawił po krótce ideę konkursu, jego przebieg oraz zaprezentował kalendarz z nagrodzonymi pracami. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody – tablety, książki, krówki leśniowskie oraz wiele innych niespodzianek. Wyróżnieni natomiast otrzymali publikacje, czekolady i inne suweniry. Każdy z uczestników spotkania otrzymał na pamiątkę egzemplarz kalendarza, na którego łamach została opublikowana jego praca.

Honorowym gościem gali był Ks. Biskup Antoni Długosz, który wyraził wdzięczność, że rodzice i katecheci pomagają odkrywać najmłodszym piękno i mądrość płynącą z Pisma Św.  Na sali obecni byli również przedstawiciele instytucji oraz samorządów, które wsparły organizację konkursu:  o. Samuel Karwacki z Klasztoru Ojców Paulinów w Leśniowie, Ks. Kan. Stanisław Wybański – kustosz Sanktuarium NMP Skarżyckiej w Zawierciu-Skarżycach, a także Burmistrz Miasta i Gminy Żarki – Klemens Podlejski, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz Sabina Bugaj – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Promocji i Informacji w Szczyrku.
Przypomnijmy, że konkurs został zorganizowany przez stowarzyszenie – Centrum Rozwoju Lokalnego. Był skierowany do dzieci w wieku od 4 do 13 lat z terenu całej Polski. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej, przedstawiającej ulubioną opowieść biblijną ze Starego lub Nowego Testamentu. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 800 małych artystów. Jurorzy nagrodzili autorów 12 prac oraz przyznali aż 30 wyróżnień.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski. Partnerami akcji byli Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Katolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej oraz Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku.  Centrum Rozwoju Lokalnego przy realizacji konkursu współpracowało ze Stowarzyszeniem Zbója Szczyrka. Sponsorami nagród byli: Ewerro sp. z o.o., Gmina Żarki, Miasto Szczyrk, Miasto Zawiercie i Miasto Częstochowa.
Relacje z podsumowania konkursu można śledzić na falach Radia FIAT i Radia Jasna Góra oraz na łamach Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

http://fiat.fm/kosciol/ogolnopolski-konkurs-twoja-ulubiona-opowiesc-biblijna-rozstrzygniety/
http://www.radiojasnagora.pl/n573,

 

03

LIS

2014

1461

razy

czytano