Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Boisko boczne za milion złotych.

Boisko boczne za milion złotych.

Nowa sztuczna murawa, nowe wyposażanie i oświetlenie na boisku bocznym przy ul. Steinkellera w Żarkach. W pierwszym tygodniu listopada ruszyła przebudowa obiektu sportowego z udziałem ministerialnej dotacji. Wartość zadania sięga miliona złotych.

Cieszą się zawodnicy, cieszą się sympatycy klub LKS Zieloni Żarki ze względu na kolejną znaczącą inwestycję w zakresie infrastruktury sportowej.Gmina Żarki pozyskała dofinasowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości  526 405,00 zł, dołożyła z budżetu gminnego taką samą kwotę 526 405,00 zł.

- W sumie inwestujemy dokładnie 1 052 810,00 zł w boczne boisko – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Zadnie realizuje Firma BELLSPORT Grzegorza Leszczyńskiego z Bytomia wyłoniona w wyniku przetargu. Umowa została podpisana w dniu 30 października. Prace potrwają do końca kwietnia 2015 roku.

Co będzie zrobione? Boisko boczne zostanie przebudowane do wymiarów 95 m długość x 60 m szerokość, zainstalowany będzie drenaż i odwodnienie oraz oświetlenie. Boisko zostanie wyposażone  w piłkochwyty, dwie wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych, bramki do piłki nożnej z siatką. Nawierzchnia boiska oraz strefy wybiegu będą wykonane ze sztucznej nawierzchni.

- Boisko boczne było w bardzo złym stanie. Czekaliśmy na uruchomienie środków. W tym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs, który idealnie trafił w nasze potrzeby  – mówi p.o. prezes klubu LKS Zieloni Żarki Anna Stodółkiewicz.

Warto zwrócić uwagę, iż realizowane zadanie sprawi, iż powiat myszkowski zyska w Żarkach pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.  W ostatnich latach na terenie każdej gminy przybyło boisko typu Orlik, ale są to niepełnowymiarowe obiekty do rozgrywania sparingów.

LKS Zieloni Żarki to pierwszy klub w powiecie myszkowskim, który będzie miał do dyspozycji w nowym sezonie boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią.
 

05

LIS

2014

1687

razy

czytano