Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mistrz Pięknego Czytania

Mistrz Pięknego Czytania

W Bibliotece Miejskiej w Żarkach odbył się gminny konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego  pt. „Mistrz Pięknego Czytania”. Mistrzem został Dawid Cudak uczeń ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.

W drugiej edycji konkursu dzieci czytały książkę Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”, która od lat cieszy się zainteresowaniem ze strony najmłodszych czytelników. Opowiada o wielkiej przyjaźni i wierności, uczy wrażliwości i szacunku do zwierząt. Jest to prawdziwa historia, która wydarzyła się we Włoszech. Pies Lampo był bohaterem, poświęcił swoje żucie ratując małą Adele bawiącą się na torach. W konkursie brały udział dzieci z klas trzecich Szkół Podstawowych Gminy Żarki. Dzieci oceniało jury w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Dyrektor MGOK w Żarkach Magdalena Brzegowska, Teresa Jarkiewicz emerytowana nauczycielka i dyrektorka zespołu Szkół w Żarkach, Małgorzata Jaskólska emerytowana nauczycielka języka polskiego Szkoły Podstawowej w Żarkach, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Jakub Grabowski.

Mistrzem drugiej edycji Konkursu został Dawid Cudak uczeń ze Szkoły Podstawowej w Żarkach, drugie miejsce zdobyła Anna Czyż uczennica ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, trzecie miejsce Patryk Czechowski uczeń ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie.


Lista uczniów biorących udział w konkursie: Marta Kot, Natalia Rzepka, Patryk Czechowski, Patrycja Kołacz, Czyż Anna, Sandra Nocuń, Dawid Cudak, Kacper Dzielawski, Franciszek Suchecki, Paulina Nocoń, Michał Garski, Cyprian Gajek, Dagmara Rzepka, Bartosz Ulman, Igor Ulman.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. W przerwie konkursu dzieci odbył się słodki poczęstunek.

(przygotowanie i fot: Biblioteka Miejska w Żarkach)

18

LIS

2014

1748

razy

czytano