Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Boisko w Kotowicach oddane do użytku.

Boisko w Kotowicach oddane do użytku.

Czwarte już z kolei wielofunkcyjne boisko zostało oddane do użytku w Kotowicach z udziałem mieszkańców, władz samorządowych i piłkarza Dariusza Dudka. Mieszkańcy Kotowic cieszą się nowym obiektem sportowym przy ul. Strażackiej. W miniony piątek (14.11.) uroczyście poświecono i oddano do użytku nowy obiekt sportowy w Kotowicach przy ul. Strażackiej. Ksiądz kanonik Mirosław Wójcik poświecił boisko. Wstęgę przecinali: burmistrz Klemens Podlejski, przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak, radny wsi Kotowice Paweł Labocha, sołtys Łukasz Kot, zawodnik KS Kotowice i dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Gminie Żarki Jakub Grabowski, projektant Grzegorz Sikora oraz gość specjalny piłkarz działacz sportowy i były piłkarz znany głównie z występów w Odrze Wodzisław i Legii Warszawa Dariusz Dudek. W przecięciu wstęgi asystowały dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kotowicach.

Boisko w Kotowicach to jedno z czterech budowanych na terenie Gminy Żarki w tym roku. Obiekt o wymiarach 22,0 m x 44,00 m, jest ogrodzony, ma piłkochwyty, nawierzchnię ze sztucznej trawy, bramki do piłki ręcznej i nożnej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego. Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe GRUMIX z Gminy Słupia.

– Koszt budowy jednego boiska wynoszą 227 550,00 zł. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 80% kosztów netto to 148 000,00 zł, z budżetu gminnego jest wydatkowanych 79 550,00 zł – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

- Z pewnością boisko w Kotowicach jest najpiękniej położone spośród czterech ostatnio wybudowanych. Z płyty roztacza się przepiękna panorama na Jurę – mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak. 
W czasie uroczystości wykonano serię rzutów karnych pod czujnym okiem piłkarza Dariusza Dudka, który w ciepłych słowach pogratulował inwestycji.

W ramach części artystycznej w remizie wystąpiły przedszkolaki z Kotowic pod kierunkiem wychowawcy Żanety Okraski. Na ręce burmistrza Klemensa Podlejskiego złożono kwiaty wraz ze słowami podziękowania od mieszkańców Kotowic dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację inwestycji.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Magdalena Brzegowska, Jakub Grabowski)
 

20

LIS

2014

3428

razy

czytano