Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mikołaj wywołuje radość!

Mikołaj wywołuje radość!

Sto paczek dla setki dzieci w 45 rodzinach rozdało czterech Mikołajów. Paczki wywołały uśmiech na twarzach najmłodszych i i nie tylko. W tym roku po raz kolejny w Żarkach zorganizowano akcję rozdawania prezentów dla dzieci, które znajdują się w trudniejszej sytuacji.
- W paczkach znajdowały się słodkie upominki oraz artykuły spożywcze. W niektórych domach Mikołaj zostawił jedną paczkę, w niektórych kilka. W paczkach przede wszystkim słodycze, ale i artykuły spożywcze – informuje Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.
W rolę Mikołajów wcielili się: burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, radny Paweł Labocha oraz Roksana Michalik i Patryk Radosz.

Przygotowano 100 paczek i wszystkie rozdano na terenie gminy Żarki. Prezenty zostały sfinansowane ze środków Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach. Akcja ta jest prowadzona od wielu lat. 

Warto dodać, iż ośrodek pomocy w Żarkach jest organizatorem spotkania wigilijnego dla osób starszych samotnych, niepełnosprawnych, emerytów i rencistów. Spotkanie jest przygotowane we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Klasztorem Ojców Paulinów, Związkiem Emerytów i Rencistów w dniu 19 grudnia o godz. 16.00.

- Jeśli ktoś chce zgłosić osobę do wzięcia udziału w spotkaniu wigilijnym proszę o kontakt z MGOPS w Żarkach, tel. 313 00 85 – zachęca Teresa Kowacka.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot: Archiwum MOPS)
 

10

GRU

2014

1351

razy

czytano