Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Czterdziestka żareckiego koła.

Czterdziestka żareckiego koła.

Członkowie Związku Emerytów i Rencistów w Żarkach spotkali się by uczcić okrągłą rocznicę powstania koła w Żarkach. Udział w spotkaniu wzięli poprzedni przewodniczący koła: Jadwiga Bojanek, Stanisław Chałupa, Wacława Bubel oraz ich zastępcy wraz z najstarsza zastępczynią Krystyną Marszałek.

Uroczystość zaszczycili swoja obecnością burmistrz Klemens Podlejski, sekretarz gminy Żarki Barbara Major, dyrektor Domu Kultury Magdalena Brzegowska oraz kierownik żareckiego oddziału Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Małgorzata Jaskóła. Po części oficjalnej wystąpiły zespoły Eskadra z Myszkowa i Carmen z Przybynowa, które nagrodzono gromkimi brawami.

Warto dodać kilka faktów z historii żareckiego koła Związku Emerytów i Rencistów za okres 40 lat. Koło powstało jesienią 1974 roku.  Do pierwszego koła należało 20 osób. W pierwszej fazie istnienia koło podlegało pod związek w Myszkowie, od 25 lat cieszy się samodzielnością.

Obecnie przewodnicząca koła jest Teresa Jarkiewicz. W tej kadencji od 2012 roku zorganizowano szereg wycieczek, spotkania z okazji Dnia Kobiet, powitania lata, pieczonek, jubileuszy, wyjazdy do kina, teatru, udział w akcji Szlachetna Paczka. Spotkania emerytów odbywają się w każdy czwartek w godz. 10. 00 – 12.00. Zapraszamy serdecznie.

 

11

GRU

2014

1330

razy

czytano