Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Święty Mikołaj z prezentami.

Święty Mikołaj z prezentami.

Święty Mikołaj obdarował prezentami osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbyło się spotkanie wigilijne dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez stowarzyszenie „Pomocna dłoń” i Środowiskowy Dom Samopomocy. Niepełnosprawnych odwiedził również Mikołaj, obdarowując ich prezentami.

Niepełnosprawni z Żarek specjalnie na okoliczność wigilii przygotowali również występy artystyczne. Nie liczył się tak naprawdę ich styl i wykonanie, ale sam fakt, że mimo swoich problemów zdrowotnych przełamali bariery i zaprezentowali się na scenie przed szerokim spektrum. A trzeba przyznać, że w wielu z nich drzemie ogromny wokalny talent.

- Dla nich, to ogromna radość, że mogą wystąpić na scenie. Nie chcemy, by byli na stałe przykuci do swojego ośrodka. Dzisiejszy dzień, to dla nich ogromne wydarzenie. Nasze stowarzyszenie stoi na straży przestrzegania praw dzieci niepełnosprawnych. Organizujemy dla nich festyny i różne wydarzenia. Staramy się pamiętać o nich w ważnych momentach i promować ich działalność – mówi Przemysław Jankowski, prezes stowarzyszenia „Pomocna dłoń”, które co roku, już od siedmiu lat przygotowuje paczki dla swych podopiecznych, a prezenty i drobne upominki wywołują wiele radości na twarzach dzieci.

Tradycyjnie paczki z prezentami przygotowali również przedstawiciele Myszkowskiego Klubu Motocyklowego, którzy w kilkuosobowej delegacji pojawili się na wigilii. Z drobnymi upominkami przybyli także burmistrz Żarek, Klemens Podlejski wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej, Stanisławą Nowak.

- Podobnie, jak w każdym domu, tak i w naszym ośrodku dzieci z utęsknieniem czekają na Mikołaja. To jest już tradycja. Robimy Mikołaja w ośrodku i wspólną wigilię z rodzicami, albo tak jak teraz spotkanie mikołajkowe. Przyjaciele zawsze o nas pamiętają i przynoszą prezenty dla dzieciaków. Sprawiają one ogromną radość dzieciom, którzy odwdzięczają się przygotowując przedstawienie artystyczne. Przedstawiają je w taki sposób, w jaki potrafią. Jeśli ktoś umie, to czyta swoją kwestię. Niektórzy niestety nie potrafią mówić, ale wydają dźwięki i tak biorą udział w przedstawieniu. W ten sposób pokazują, co mogą dać od siebie – podkreśla kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach, Aneta Pniak.

W przygotowanie i organizację spotkania byli zaangażowani przedstawiciele Stowarzyszenia "Cudowne Dzieci" oraz pracownicy i wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Żarkach.

Obecnie pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach znajduje się 30 osób. To osoby w różnym wieku. Najmłodsza osoba ma 5 lat, a najstarsza 62.

Informacja ze strony: http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/zarki-mikolaj-obdarowal-prezentami-osoby-niepelnosprawne-ze,2669394,artgal,t,id,tm.html
 

Zdjęcia: Katarzyna Kulińska-Pluta

17

GRU

2014

1424

razy

czytano