Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Grupa Aktywnych Pań w Żarkach.

Grupa Aktywnych Pań w Żarkach.

Aktywnym można być w każdym wieku. Właśnie o tym przekonują panie zrzeszone w nieformalnej grupie.  Co tydzień w środę do Zespołu Szkół w Żarkach im. Tadeusza Kościuszki przychodzi ponad 20  pań w wieku dojrzałym. Od wielu lat pod czujnym okiem emerytowanej nauczycielki wychowania fizycznego Haliny Tabaki ćwiczą, ćwiczą i jeszcze raz ćwiczą.

- Spotkamy się na gimnastykę 16  lat – mówi Joanna Jarosz, na co dzień kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarkach, która od samego początku działa w Grupie Aktywnych Pań.
Gimnastyka dla pań w wieku dojrzałym to doskonała propozycja dla osób, którym przybyło już „wiosen” i nadal chcą być aktywne, ale oferta fitnessu, aerobiku, czy zumby jest dla nich zbyt wymagająca.

- Stawiamy na ćwiczenia, które wpływają na wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji, lepsze samopoczucie. Naszym celem nie jest gimnastka, która sprawi, iż panie padną na kolona i nie będą chciały do nas więcej przyjść – mówi prowadząca charytatywnie  zajęcia Halina Tabaka.

Grupa Aktywnych Pań to oddolna inicjatywa. Nikt nie namawiał pań z Żarek do wspólnych spotkań i nikt je nie zmusza do gimnastyki. Skrzyknęły się same, porozumiały się z dyrekcją i systematycznie spotykają się co środę.

- Dziękujemy bardzo za przychylność każdemu dyrektorowi Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, z którym przyszło nam współpracować. Nigdy nie spotkałyśmy się z odmową – mówi Joanna Jarosz.

Spotkania mają charakter integrujący. Z biegiem czasu pojawiły się przyjaźnie. Panie z grupy chętnie wspólnie spędzają czas. Razem spotykają się również poza salą ćwiczeń. Wspólnie organizują wycieczki. W tym roku wyprawa wraz z najbliższymi poprowadziła w kierunku Tarnowskich Gór.

- Lepiej się czujemy, częściej uśmiechamy. Sport to zdrowie, dlatego zachęcam wszystkie panie, które chcą być aktywne, do przyjścia do nas na gimnastykę – mówi Joanna Jarosz. – Wystarczy zabrać wygodny sportowy strój, buty na zmianę i dobry humor.

Informacja dodatkowa:
Grupa Aktywnych Pań - gimnastyka dla pań dojrzałych
Informacje i szczegóły oraz zajęcia - każda środa, godz. 18.00, sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Żarkach.

(Katarzyna Kulińska-Pluta, zdjęcia: Archiwum Grupy Aktywnych Pań)
 

19

GRU

2014

1553

razy

czytano