Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Jasełka w Przybynowie.

Jasełka w Przybynowie.

W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbyło się tradycyjnie już Spotkanie Wigilijne, na które uczniowie z koła teatralnego przygotowali jasełka pt. "Aniołek".   Przedstawienie składające się z czterech aktów ogromnie spodobało się widzom, bo młodzi artyści byli  kilkakrotnie nagradzani gromkimi brawami. Sztuka bowiem choć oparta na scenach z Biblii, została mocno uwspółcześniona i nawiązywała w dużej mierze do dzisiejszych realiów. Pojawił się więc aniołek potrafiący na w-f wyprzedzić Mig-a, diabełek pomagający młodszym (nawet jeśli są z nieba) o znanym nazwisku - Jaśko Rokita, czy król Melchior, któremu nie spieszno do żony, mimo iż dawno w domu go nie było... Nie brakło i innych  postaci, jak Lucyfera w wersji hevay metal, Heroda licytującego się ze Śmiercią o minuty swego życia i wreszcie Świętej Rodziny. Obok salw śmiechu wywołanych komizmem słów i sytuacji, pojawiły się chwile wzruszenia, a to dzięki przepięknym wyszukanym kolędom zaśpiewanym przez aniołów. Całości dopełniała dopracowana w szczegółach  dekoracja.

Po występie uczniów głos zabrali zaproszeni goście – m.in. burmistrz Klemens Podlejski, który wyraził uznanie dla pracy i talentu zarówno dzieci, jak nauczycieli współtworzących przedstawienie. K. Podlejski zaprosił również grupę teatralną  z przedstawieniem na sesję Rady Miejskiej w styczniu. Wyrazy uznania i podziwu oraz życzenia świąteczne padły także ze strony obecnej na spotkaniu Przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak, radnego powiatu myszkowskiego Jakuba Grabowskiego, ks. Proboszcza - Romana Cer oraz radnego Henryka Świerdzy. Na uroczystość przybyli też emerytowani pracownicy szkoły i Rada Rodziców.

A oto uczniowie, którzy grali w przedstawieniu:
Narratorzy - Klaudia Magiera, Martynka Kołacz, Archaniołowie - Gabrysia Ptak, Sara Korumbel, Daria Oleksiak, Młody Aniołek- Wiktoria Kaczorowska, Diabły - Paweł Rolka, Paulina Konopka, Weronika Bomska, Diabeł Rokita - Jakub Juzoń, Herod - Piotrek Kaczorowski, Śmierć - Wiktoria Podsiadlik, Pastuszkowie - Adrian Knapik, Kamil Sapota, Trzej Królowie - Eryk Piwowarczyk, Bartek Pluta, Albert Mizera, Maria i Józef - Basia Zadroz, Łukasz Bieniek.

Kolędy z uczniami przygotował nauczyciel Marcin Todynek i uczennica kl. VI- Milena Kwiecińska, dekorację wykonała plastyczka Anna Poll, natomiast przedstawienie wyreżyserowała dyrektor Szkoły Podstawowej w Przybynowie Edyta Brodzik.
 

29

GRU

2015

1839

razy

czytano