Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Świąteczna pomoc i spotkanie.

Świąteczna pomoc i spotkanie.

Przed Świętami Bożego Narodzenia do rąk potrzebujący trafiły paczki. Akcję po raz pierwszy zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach. Na apel odpowiedzieli ludzie o dobrych sercach nie tylko z terenu gminy Żarki.

- Do pomocy wytypowaliśmy rodziny z terenu Gminy Żarki. Każda w trudnej sytuacji. Rodziny same określiły swoje potrzeby i były to najbardziej podstawowe przedmioty  – mówi Teresa Kowacka, kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach. Świąteczne paczki zawierały przede wszystkim żywność, ubrania, środki czystości ręczniki, odzież. Ponadto kupiono zestaw mebli, pralkę i wersalkę. Pomoc była planowana dla pięciu rodzin, ale liczba darów była tak duża, iż udało się obdarować łącznie dziesięć rodzin.

MGOPS w Żarkach od lat organizuję akcję wręczania paczek mikołajkowych dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej oraz przygotowuje tradycyjne spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych, schorowanych. W tym roku skorzystało ze spotkania 120 osób. Przedsięwzięcia są wspierane przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

30

GRU

2015

1376

razy

czytano