Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Piękny Orszak Trzech Króli.

Piękny Orszak Trzech Króli.

Rzesze mieszkańców i gości wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który w dniu 6 stycznia przeszedł ulicami Żarek. Trzy grupy wyruszyły z trzech różnych miejsc: Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki. Na czele każdej z grup stanął król. Spotkanie nastąpiło przy kościele parafialnym w Żarkach. Tu przedstawiono fragmenty Pisma Świętego dotyczące Bożego Narodzenia. Odbyła się msza święta.

Wśród biorących udział w orszaku znaleźli się mieszkańcy, samorządowcy, nauczyciele, rodzice, przedstawicieli wspólnoty braci i ojców paulinów z Leśniowa, goście. W przemarszu towarzyszyła orkiestra dęta OSP w Żarkach. A strażacy, policja i straż miejska dbali o bezpieczne przejście orszaku.

Przy pomniku św. Floriana, Urzędzie Miasta i pomniku Bł. L.R. Gietyngera przygotowano scenki z Jasełek. Wśród aktorów znaleźli się mieszkańcy gminy Żarki. Orszak dotarł na Nowy Rynek. Tu przy pomniku Błogosławionego wydawano ciasteczka i gorącą czekoladę. W przygotowaniu gastronomi pomagali: Przystań Leśniów, Jurajska Perła i firma cateringowa Justyny Szczepańskiej.

Organizatorzy Akcja Katolicka i wolontariat młodzieżowy Parafii w Żarkach dziękują serdecznie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie orszaku.

Zdjecia: Klasztor Ojców Paulinów

08

STY

2015

3349

razy

czytano