Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kolorowa Żarecka Wielka Orkiestra.

Kolorowa Żarecka Wielka Orkiestra.

Kwotę 16 440,97 zł zebrano na terenie gmin: Żarki i Janów. Finałowa impreza w Domu Kultury zgromadziła rzesze widzów i mnóstwo wykonawców. Scena tętniła życiem, tańcem i muzyką. Na zakończenie fantastyczna muzyka zespołu Republika w wykonaniu zespołu Aeroplan.

- Wielki finał w Żarkach jest przygotowany z pół rocznym wyprzedzeniem. Sztab zawiązuje się w czerwcu i pracuje w nim około 30 osób. W tym roku kwestowało 54 wolontariuszy – informuje Janusz Garncarz, koordynator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Gminy Żarki.

W tym roku po raz pierwszy pod żarecki sztab podlegała również Gmina Janów. – Sąsiedzi nie zdążyli zarejestrować gminnego sztabu i połączyli siły z nami – dodaje Janusz Garncarz. – W gminie Żarki uzbierano 9 844,15 zł, w Gminie Janów 6 596,82 zł.

W niedziele popołudnie w  MGOK zrobiło się bardzo kolorowo. Na scenie zaprezentowali się niezwykle utalentowani mieszkańcy gminy i nie tylko. Imprezę otwarło przedstawienie w wykonaniu uczestników koła taneczno-teatralnego z Domu Kultury w Żarkach pod kierunkiem Katarzyny Miklas, następnie zaprezentowała się Szkoła Rocka w składzie: Jan Zalega, Max Zalega, Igor Szwej, Nadia Hutna i Kinga Olszewska. Kolędy i pastorałki zaśpiewały przedszkolaki z Żarek przygotowane przez Elżbietę Maszczyk, Annę Pompę, Iwonę Wierzbicką, Katarzynę Niepiekło, Kamilę Klamek.

Sara Korumbel ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie zabrała widzów w muzyczną podróż. Do występu przygotował ją Marcin Todynek. Duże brawa zebrały dziewczęta z Ogniska Baletowego w Żarkach pod kierunkiem baletmistrza Łukasza Zasika oraz nauczycielki śpiewu Niny Otręby.

Była prezentacja taneczna uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadzie  pod kierunkiem Sylwii Gil. Później widownia mogła obejrzeć bajkę pt. "Śpiąca Królewna" w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku w ramach Koła Małych Form Teatralnych prowadzonego przez Cecylię Bojdę. Szkoła Podstawowa w Żarkach zaprezentowała się w trzech odsłonach: muzycznie zespół Iskra pod opieką Sylwii Frydrych – Góral , tanecznie: Los Salseros z Agnieszką Stróżną i Championki z Mariolą Pasikowską.

Kolejnym tanecznym punktem programu był występ Zumba Kids z Positive Energy. Później wokalnie  zaprezentował się zespół  "TEAM TEENAGERS" i Magda Chałupa – wolontariuszka WOŚP i reprezentantka OSP w Żarkach.

Po muzycznych atrakcjach mogliśmy obejrzeć etiudę "Casting" w wykonaniu teatru Fajrant z Myszkowa i pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP w Żarkach. Ostatnim punktem programu na scenie był koncert zespołu AEROPLAN z Żernicy.
Po koncercie pokaz sztucznych ogni – Światełko do Nieba, ufundowane przez Burmistrza  Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, który objął również honorowy patronat nad imprezą.

- Serdecznie dziękujemy sponsorom, partnerom i wszystkim, którzy pomogli w tegorocznej zbiórce, a szczególnie: wolontariuszom, którzy zbierali pieniążki i wszystkim występującym na koncercie finałowym WOŚP w Żarkach – mówią Magdalena Brzegowska dyrektor MGOK w Żarkach i Janusz Garncarz.

Lista sponsorów i partnerów:
Burmistrz Klemens Podlejski oraz Gmina Żarki,
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w  Myszkowie,
Szkoła Podstawowa w Żarkach,
Szkoła Podstawowa w Zawadzie,
Szkoła Podstawowa w Jaworzniku
Szkoła Podstawowa w Przybynowie,
Przedszkole Publiczne w Żarkach
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach,
OSP w Żarkach,
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka
Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie
Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu
Positive Energy
P.P.H.U. Elgar Janusz Garncarz
SERVO Częstochowa
BGŻ
Hokus Pokus
Przystań Leśniów
Klaudia Kot Pokoje Gościnne Jurajskie Noclegi, Żarki
Straż Miejska w Żarkach i Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie
Halina Tabaka
Barbara Zjawińska
Lidia Szczepankiewicz
Elżbieta Gzieło


Patronat medialny nad imprezą Gazeta Myszkowska
 

13

STY

2015

2197

razy

czytano