Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Solary - informacja.

Solary - informacja.

W dniu 12.01.2015r Referat do Pozyskiwania Środków Europejskich i Krajowych zakończył przyjmowanie ankiet od mieszkańców Gminy Żarki, którzy deklarują chęć przystąpienia do Programu  Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Żarki poprzez zamontowanie na budynkach mieszkalnych instalacji solarnych ogrzewających wodę użytkową.

Łącznie wpłynęło 633 ankiet, co pokazało jak duże jest zainteresowanie tym programem. Nabór wniosków najprawdopodobniej pod koniec pierwszego bądź na początku drugiego kwartału 2015 roku. Informacja o uruchomieniu naboru dotrze z wyprzedzeniem do mieszkańców, aby można było przygotować wszystkie wymagane dokumenty. Informacja pojawi się na stronie internetowej (www.umigzarki.pl), przekazywana będzie przez parafie, a także mailowo i telefonicznie do mieszkańców, którzy w  ankietach podali numery telefonów i adresy mailowe. O potrzebnych dokumentach oraz sposobie wyboru gospodarstw domowych do dofinansowania będziemy jeszcze szczegółowo informować.

Przypomnijmy, że wartość inwestycji pokrywa w 85% Unia Europejska z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, 15 % natomiast to wkład własny mieszkańca.  W drodze przetargu zostanie wybrany jeden wykonawca, który zainstaluje wszystkie  panele słoneczne w gospodarstwach domowych.

Gmina może zrealizować 100-120 instalacji z obecnie dostępnej puli pieniędzy. Podejmowane są starania, aby uzyskać więcej funduszy i zabezpieczyć w jak największym stopniu potrzeby w tym zakresie.
 

14

STY

2015

2043

razy

czytano