Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Muzyczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Muzyczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Styczeń był dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach należących do zespołu „Iskra” okresem dużej aktywności. Młodzi artyści występowali w wielu miejscach, prezentując swój nowy repertuar. Zostali docenieni w konkursach  i przeglądach, zdobywając czołowe lokaty - I miejsce w powiatowych konkursie  w Myszkowie „Dla Ciebie kolędujemy”, II miejsce w XII  Ogólnopolskim Konkursie  Kolęd i Pastorałek „Hej, Panie Jezu” w Radomsku, II miejsce  dla uczennicy Natalii Kwarciak, członkini zespołu w Powiatowym Konkursie Kolęda 2015 w Jastrzębiu.

Od 9 lat opiekunem zespołu jest Sylwia Góral, nauczycielka muzyki, która w ramach godzin obowiązkowych oraz zajęć pozalekcyjnych rozwija muzyczne talenty dzieci. W zespole gra i śpiewa  ponad 40 uczniów

W dniu 23 stycznia zespół „Iskra" wystąpił w  powiatowym konkursie "Dla Ciebie kolędujemy" w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Myszkowie. W kategorii  wiekowej  10- 13 lat  zajął I miejsce.

- Byliśmy jedynym tak licznym zespołem, z tak wieloma instrumentami. Publiczność, członkowie jury i organizatorzy konkursu byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności muzycznych i wokalnych naszych uczniów – mówi Sylwia Góral. Podczas obrad jury zespół zaprezentował jeszcze kilka kolęd.

W dniu 8 stycznia Natalia Kwarciak wzięła udział w Powiatowym Konkursie Kolęda 2015 w Jastrzębiu. Zachwyciła swoim głosem jury, śpiewając kolędę „Gdy śliczna panna". Uczennica zajęła II miejsce w kategorii wiekowej IV-VI.

W dniu 13 stycznia, w Miejskim  Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania do XII Ogólnopolskiego Festiwalu „Hej, Panie Jezu".

- Jak co roku do udziału w konkursie zgłosiło się wielu chętnych. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 200 osób.  Wszyscy uczestnicy festiwalu prezentowali naprawdę wysoki poziom.  Jury oceniając solistów brało pod uwagę nie tylko dobór repertuaru, stopień trudności, zdolności wokalne, lecz także teatralizację muzyczną - powiedziała Anna Spychało, członek komisji.
Wśród zespołów „Iskra" zajęła II miejsce, ustępując jedynie grupie ze szkoły muzycznej. Ogłoszenie wyników konkursu, rozdanie nagród i koncert laureatów odbyły się w dniu 18 stycznia po mszy św. w Kolegiacie p.w. Św. Lamberta w Radomsku.

Ponadto w dniu 11 stycznia  zespół Iskra wystąpił gościnnie w kościele parafialnym w Żarkach oraz Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach, a 22 stycznia w Przedszkolu w Żarkach, podczas konkursu kolęd dla przedszkolaków.

Oprac. SP w Żarkach
 

26

STY

2015

1312

razy

czytano