Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kamizelki odblaskowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Kamizelki odblaskowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żarkach otrzymały kamizelki odblaskowe. Akcję prowadzi Śląski Odział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie.  Regionalny ARIMR wdraża akcję "Bezpieczeństwo dzieci na drogach". Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski zwrócił się o przekazanie kamizelek dla uczniów z terenu gminy. Pierwsze spotkanie kamizelkowe odbyło się w Przybynowie jesienią ub. roku. W czwartek (29.01.2015) kamizelki zostały dostarczone do Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Kamizelki rozdawał Stanisław Gmitruk Dyrektor Śląskiego Śląski Odział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie. Przypomniał  najmłodszym o zadaniach pomocowo-finansowych realizowanych przez ARiMR, o akcji rozdawania kamizelek odblaskowych oraz o tym, jak ważne jest by być bezpiecznym i widocznym podczas poruszania się po drogach, w tym podczas drogi do - i ze szkoły.  Kierownik myszkowskiej placówki ARiMR Małgorzata Gałuszka podkreśliła, iż zmieniły się przepisy o bezpieczeństwie i należy być wyposażonym w kamizelkę odblaskową. 

- Prowadzimy liczne akcje prewencyjne wspólnie z policją, a teraz z agencją w zakresie kamizelek – powiedział dyrektor Tadeusz Pakuła. – Wszystko po to, aby dzieci były bardziej widoczne.

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska -Pluta)

 

30

STY

2015

1381

razy

czytano