Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Iza Szewczyk z Ostrowa – laureat V Otwartego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Wiosna 2008”.

Iza Szewczyk z Ostrowa – laureat V Otwartego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Wiosna 2008”.

Piękne bukiety, rewelacyjny pająk i kolorowa palma nagrodzone w V Otwartym Konkursie Plastyki Obrzędowej we Wręczycy Wielkiej. Autorką wszystkich prac jest Izabela Szewczyk, właściciela Zagrody Plastyczno-Kulinarnej Maciejówka na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych w gminie Żarki.

We Wręczycy Wielkiej 16 marca został rozstrzygnięty V Otwarty Konkurs Plastyki Obrzędowej „Wiosna 2008”. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 400 prac. Na konkurs wpłynęły prace z kilku powiatów. Prace zostały oceniane w następujących kategoriach: gaik, zdobienie jaj wielkanocnych (kraszanki, pisanki), palmy wielkanocne, kukły "Marzanny", kwiaty, bukiety bibułowe i papierowe, pająki sufitowe.

Z terenu gminy Żarki udział w konkursie wzięła Izabela Szewczyk z Zagrody “Maciejówka”
w Ostrowie. Na  konkurs zgłosiła cztery prace  w trzech kategoriach. Wszystkie prace zostały bardzo wysoko ocenione i otrzymały nagrody. W kategorii kwiaty bibułkowe jej bukiety  zajęły I i II miejsce, w kategorii pająk sufitowy II miejsce, natomiast palma wielkanocna otrzymała III miejsce.
- Wszystkie prace można oglądać obecnie w Galerii "Pryzmat" w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej na wystawie pokonkursowej, która potrwa do 11 kwietnia – informuje Iza Szewczyk.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Archiwum rodziny Szewczyków)

18

MAR

2008

1136

razy

czytano