Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Przebudowa dróg w centrum Żarek.

Przebudowa dróg w centrum Żarek.

Blisko dwa miliony złotych będzie kosztowała gruntowana modernizacja dróg w centrum Żarek. W marcu ruszy przebudowa ulic Leśniowskiej,  Berka Joselewicza, Kościelnej i Wąskiej. Gmina Żarki pozyskała blisko milion złotych dofinasowania.

W przetargu wystartowało dziesięć firm.  Wybrana została oferta Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Myszków Sp. z o.o. z ceną brutto: 1 921 686,05 zł. Umowa między burmistrzem Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejskim, a dyrektorem przedsiębiorstwa Stefanem Cieślewiczem jest już podpisana.

- Przejęcie placu budowy już nastąpiło. Prace rozpoczną się w marcu. Zgodnie z umową potrwają do końca września, ale czynimy starania, aby zakończyły się wcześniej ze względu na zwartą zabudowę i spodziewane utrudnienia dla mieszkańców i klientów targu. Za kłopoty komunikacyjne już teraz przepraszam, ale każda inwestycja drogowa niesie ze sobą niedogodności w poruszaniu się – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Gmina Żarki na realizację zadania otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. schetynówek. Dotacja wynosi 50 proc. wartości zadania i jest to kwota  978 343,00. Całość zadania kosztuje 1 956 686,05 zł, (w tym wartość robót budowalnych: 1 921 686,05 zł). Z budżetu Gminy Żarki jest wykładanych 978 343,05 zł.

Projektowane przedsięwzięcie znajduje się w centralnej części miasta Żarki i obejmuje przebudowę jezdni, parkingów, zjazdów, chodników oraz dobudowę parkingów w ramach istniejącego zagospodarowania terenu w Żarkach w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pojazdów kołowych oraz pieszych. Zestawienie długości dróg: ul. Leśniowska 945,94 m, ul. Berka Joselewicza 187,48, ul. Kościelna 181,86 m, ul. Wąska  82,40 m.

(przygotowała i fot: Katarzyna Kulinska-Pluta)

24

LUT

2015

1855

razy

czytano