Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nasi na sportowym podium

Nasi na sportowym podium

Anna Stodółkiewicz prezes LKS Zieloni Żarki została sportowym Działaczem Roku 2014 w ocenie Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawieciańskiego. Wśród najpopularniejszych sportowców wskazanych przez czytelników znaleźli się na: II miejscu Bartosz Gliński z LKS Zieloni Żarki,  III miejscu Ewa Kuzior z Jaworznika - najszybsza Polka ubiegłorocznego Maratonu Berlińskiego, IV miejscu Adrian Kaźmierczak - bramkarz KS Kotowice, VII Mariola Pasikowska - zawodniczka Nordic Walking i Mistrzyni Polski podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w marszu na 21 km w Złotoryi.

Gratulujemy pani prezes oraz sportowcom z terenu Gminy Żarki osiągniętego wyniku w plebiscycie oraz życzymy wielu sportowych emocji.

 

Oto pełna relacja z Gali Sportu z Gazety Myszkowskiej.

Plebiscyt Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego
DAMIAN RAJCZYK NAJPOPULARNIEJSZY PO RAZ DRUGI
9564 głosy oddali nasi czytelnicy w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca 2014 roku powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Trzecie miejsce zajęła Ewa Kuzior, drugi był Bartosz Gliński, a zwyciężył po raz drugi z rzędu Damian Rajczyk.


We wtorek 3 marca podczas gali, która odbyła się w Hotelu Ostaniec w Kroczycach, ogłosiliśmy wyniki plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca 2014 roku powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Spośród 44 nominowanych przez trenerów i działaczy sportowych kandydatów nasi czytelnicy wyłonili tych, których darzą największą sympatią. Głosować można było na dwa sposoby, wysyłając SMS -y lub wycinając kupony z gazety. Tych ostatnich wpłynęło do naszych redakcji w Myszkowie i Zawierciu ponad 3 tysiące, a SMS -ów 6,5 tysiąca. Łącznie oddaliście Państwo – 9564 głosy, co dało nam nowy rekord w 12 letniej historii plebiscytu.

Aby znaleźć się w pierwszej piętnastce sportowcy potrzebowali ponad setki głosów. Żeby stanąć na podium w tym roku trzeba było mieć ponad tysiąc głosów. Po 103 głosy otrzymali nasz weteran, zawodnik grupy zawodowej BDC Marc Pol Team, zwycięzca ubiegłorocznego Tour of China, laureat VI plebiscytu GM Kamil Gradek oraz 15-letni zawodnik taekwondo, reprezentant KS-u Orient Łukasz Skwara. Na pozycji 13 uplasował się z wynikiem 145 głosów doświadczony golkiper Skalniaka Kroczyce Michał Nowak Jaworski. Miejsce 12 przypadło zdobywcy Pucharu Europy w formule MMA oraz II miejsca w formule K1, zawodnikowi KSW Ofensywa Przemkowi Matyi, na którego czytelnicy oddali 181 głosów. Oczko wyżej sklasyfikowaliśmy kolejnego laureata naszego plebiscytu, człowieka, któremu należy się ogromny szacunek nie tylko za fenomenalne wyniki, ale także za pasję i postawę godną naśladowania. 205 głosów otrzymał kolarz Polimeru Myszków Tadeusz Garncarz. Wyprzedził go niezłomny pięściarz, Mistrz Polski juniorów Miłosz Wodecki, który otrzymał 228 głosów. Miejsce dziewiąte przypadło armwrestlerowi, myszkowianinowi, który reprezentuje barwy Tytana Jaworzno, Grzegorzowi Pałaszewskiemu (291 głosów).

Znakomicie wypadły w tegorocznych notowaniach panie. Debiutująca w naszym pomiarze popularności Karolina Mikoda wywalczyła wysoką, ósmą pozycję, z wynikiem 484 głosy, ulegając zaledwie pięcioma głosami Marioli Pasikowskiej. Miejsce szóste zajął podopieczny Krystiana Pakuły, zdobywca trzeciego miejsca w Mistrzostwach Europy IMAF w roku 2014 oraz tytułu Mistrza Polski IMAF Daniel Jaroszkowski (586 głosów). Piąta pozycja przypadła znakomicie zapowiadającemu się młodemu kolarzowi z Zawiercia, który w ubiegłym roku zanotował serię efektownych zwycięstw, Kacprowi Chojnackiemu (651 głosów). Sporą niespodziankę sprawili sympatycy bardzo lubianego nie tylko w Kotowicach golkipera Adriana Kazimierczaka. Bramkarz KS-u zgromadził 784 głosy, co dało mu czwartą lokatę. Miejsce trzecie zajęła sympatyczna lekkoatletka, najszybsza Polka ubiegłorocznego Maratonu Berlińskiego Ewa Kuzior, na którą nasi czytelnicy oddali 1078 głosów. Po raz kolejny fantastycznie wypadli sympatycy Zielonych Żarki, pokazując, że najlepszy piłkarski klub w naszej okolicy ma też najlepiej zorganizowanych fanów. Zieloni praktycznie co roku umieszczają w ścisłej czołówce swojego reprezentanta. Tym razem był nim Bartosz Gliński, który z wynikiem 1292 głosów zajął drugie miejsce. Żarki miały tego wieczoru jeszcze jeden powód do świętowania. Tytuł Działacza Roku otrzymała bowiem prezes Anna Stodółkiewicz. Trenerem roku został szkoleniowiec Warty Zawiercie Andrzej Wróblewski. W jego imieniu nagrodę odebrał kapitan drużyny Damian Sołtysik.

Najpopularniejszym Sportowcem 2014 roku powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego został Damian Rajczyk. Jeden z czołowych polskich zawodników ATV w sezonie 2014 startował w cyklu zawodów Mistrzostw Niemiec Cross Country, gdzie plasował się na drugim miejscu, oraz w cyklu zawodów Mistrzostw Polski Cross Country, w których ze znaczną przewagą prowadził w klasyfikacji generalnej. Pechowo, na przedostatnich zawodach w Polsce, doznał bardzo poważnej kontuzji. Ale jak na Mistrza Polski przystało, Damian nie poddał się i walczył do końca. Z niewyleczoną do końca kontuzją, zaledwie 6 tygodni po operacji, wystartował w ostatniej rundzie Mistrzostw Polski Cross Country, dzięki czemu zdobył tytuł Wicemistrza Polski. Złamanie kości udowej niestety wykluczyło go z dalszej walki o podium w Cross Country Niemiec. Damian Rajczyk został ponownie powołany do kadry narodowej w sporcie motocyklowym na sezon 2015. W tym sezonie nasz laureat ma zamiar wystartować między innymi w słynnym wyścigu Quaduro Le Touquet, odbywającym się na francuskiej plaży, w którym udział bierze ponad 500 zawodników z całej Europy; w cyklu zawodów Mistrzostw Polski Cross Country Quad Open; w cyklu zawodów Mistrzostw Niemiec Cross Country Quad Pro, a także w Mundialu Quadów w Pont-de-Vaux we Francji, które nieoficjalnie noszą rangę Mistrzostw Świata. W swoich planach ma również start w kilku rundach Mistrzostw Europy Quad Baja, a w przyszłości planuje zmierzyć się z czołowymi zawodnikami rajdów długodystansowych w Rajdzie Dakar. Damian otrzymał od naszych czytelników 2241 głosów i po raz drugi został wybrany Najpopularniejszym Sportowcem w naszym plebiscycie.

FENOMEN GALI SPORTU
Co rok więcej nominacji, więcej oddanych głosów i …więcej gości. Fenomen organizowanej przez Gazetę Myszkowską i Kurier Zawierciański gali, podczas której ogłaszamy wyniki plebiscytu i rozdajemy nagrody jest taki, że przychodzi… więcej gości niż zapraszamy! W tym roku spodziewaliśmy się ok. 140 gości. Przyszło ok. 160. Można powiedzieć, że gościnna i bardzo obszerna sala restauracyjna Hotelu Ostaniec „pękała w szwach”. Goście gali otwarcie chwalili dobrą kuchnię i fachową obsługę kelnerską. Dla hotelu to również dobra promocja, goszczenie cieszącej się popularnością i prestiżem Gali Sportu. Zdecydowanie gospodarze obiektu stanęli na wysokości zadania. Około setka gości gali to nominowani sportowcy, działacze klubów. Zaproszenia otrzymali też wszyscy starostowie, burmistrzowie, wójtowie czy prezydenci miast z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Razem z przedstawicielami sponsorów to kolejne ok. 40 osób, można powiedzieć „gości honorowych”. Poza tymi, których z imprezy wykluczył sezon przeziębień i grypy, można powiedzieć, że dopisali wszyscy. Dziękujemy, że zechcieli Państwo poświęcić swój czas na udział w gali. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście!

Dzięki wsparciu sponsorów, przede wszystkim Sponsora Głównego, którym już trzeci rok jest SK BANK, mogliśmy przygotować atrakcyjne nagrody. Ich łączna wartość wyniosła około 16 tysięcy złotych. Oto jak z ich pomocą obdarowaliśmy zwycięzców:

V miejsce - Kacper Chojnacki - samochodowy video rejestrator
IV miejsce - Adrian Kazimierczak - zegarek Sony, zaproszenie na kurs tańca szkoły Dancingmasters
III miejsce - Ewa Kuzior - rower firmy Mexller, aparat do mierzenia ciśnienia, kurs tańca Dancingmasters
Trener Roku 2014 - Andrzej Wróblewski - telefon Samsung, aparat do mierzenia ciśnienia
Działacz Roku 2014 - Anna Stodółkiewicz - tablet Samsung TAB 3, kurs tańca Dancingmasters
II miejsce - Bartosz Gliński - tablet Samsung TAB S, aparat do mierzenia ciśnienia
I miejsce - Sportowiec Roku 2014 Damian Rarczyk -nagroda główna wartości 6000 zł: zestaw telewizor Samsung wraz kinem domowym. Nagrodę wręczali przedstawiciele SK Bank, dyrektor oddziału banku w Zawierciu Krzysztof Plesiński i dyrektor oddziału w Myszkowie Ewa Mendrek.

Pozostali sponsorzy Gali Sportu:
MEXLLER importer rowerów z Częstochowy
Natur House Myszków
Hotel Ostaniec
Szkoła Tańca Dancingmasters
SENGAM SPORT
PSS Społem Zawiercie
Tribag Siewierz
Przychodnia Specjalistyczna - Jarosław Kleszczewski
Contest RTV AGD - sklepy MyCenter
Park Wodny Jura

Galę poprowadzili wspólnie: Jarosław Mazanek – redaktor naczelny Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego, Sebastian Ruciński – dziennikarz działu sportowego w obydwu redakcjach oraz Dariusz Skorupa – licencjonowany spiker sportowy.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół Siergiej Wowkotrub - Gypsy Swing Quartet w składzie: Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Sebastian Ruciński – gitara, Tomasz Wójcik – gitara, Piotr Górka – kontrabas.

Autorzy tekstu:
Sebastian Ruciński
Jarosław Mazanek

Autor zdjęć: Robert Bączyński

 

06

MAR

2015

2019

razy

czytano