Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek 27 marca przed Niedzielą Palmową już po raz trzeci wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ponad 40 km z przerwami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Chrystusem pośrodku zmagania i wysiłku sprawia, że zmieniamy sposób widzenia świata, siebie, drugiego człowieka. Ludzie odkrywają w swoim sercu siłę i odwagę by wypłynąć na głębię. Nie chcą już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.

Żadne zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się  w sercach uczestników, w środku nocy na ścieżkach EDK. Prawdziwy wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie. Każdy z uczestników niesie swoje intencje, problemy, swój trud, ale jedynym i najważniejszym celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem.

Ludzi odważnych, sprawnych piechurów, którzy nie boją się trudów i zmęczenia zapraszamy na rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas tej pieszej, nocnej wędrówki.
W tym roku w okolicach Częstochowy proponujemy dwie trasy:
•    Pierwszą - prowadzącą z Sanktuarium w Leśniowie na Jasną Górę.
•    Drugą - prowadzącą z Sanktuarium w Gidlach na Jasną Górę.

Informacje o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Częstochowie można znaleźć na stronie: www.edk.org.pl oraz na profilu fb: Ekstremalna Droga Krzyżowa Częstochowa.

Informacja ze strony www.lesniow.pl

Informacje odnośnie trasy prowadzącej przez Żarki.
Długość trasy 41 km, początek Żarki Letnisko (stacja PKP), koniec Częstochowa- Jasna Góra, przebieg: Żarki Letnisko, Żarki-Leśniów (w Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie msza święta około godz. 20.00.), następnie stąd przez  Przybynów, Choroń, Dębowiec, Częstochowa (Klasztor na Jasnej Górze)
Więcej: http://www.edk.org.pl/trasa-edk/zarki--letnisko-czestochowa--jasna-gora-88.html

 

24

MAR

2015

2197

razy

czytano