Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zabawa, nauka i plastyka.

Zabawa, nauka i plastyka.

Pracownia Plastyczna w Gimnazjum zaprasza dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym na zajęcia plastyczne w każdą środę o godzinie 16.00. Zajęcia w dniu 1 kwietnia poświęcone są dekoracjom świątecznym. W przyszłym tygodniu  (08.04.2015.) uczestnicy zajmą się „poszukiwaniem rajskiego ptaka”.

- W pierwszej części spotkania odbędzie się krótka rozmowa na temat ptaków z naszej okolicy oraz rajskich ptaków z Nowej Gwinei. Obejrzymy zdjęcia omawianych zwierząt, następnie na warsztatach dzieciaki wykonają kolorowe rajskie ptaki, które zamieszkują krainę ich wyobraźni – mówi prowadząca zajęcia Anna Rylowska-Pyrek.

Zajęcia są organizowane przez Stowarzyszenie Żarecka Akademia Rozwoju oraz Gimnazjum. Dzieci wykonywały już ozdoby choinkowe, maski karnawałowe, anioły, modele prostych budowli architektonicznych, kolorowe i symetryczne motyle. Był bal karnawałowy oraz rozmowy na temat symetrii i asymetrii w naturze i kulturze

- Zajęcia mają stały rytm. Na każdych warsztatach dzieci dowiadują się czegoś ciekawego z różnych dziedzin życia, a następnie temat jest kontynuowany w pracach plastycznych – wyjaśnia prowadząca zajęcia.

Na ten moment z zajęć korzysta 14 dzieci. Inicjatorom przedsięwzięcia zależy na poszerzeniu grupy wiekowej wczesnoszkolnej do 25 osób, utworzenie osobnej grupy przedszkolnej oraz starszych grup wiekowych. W pracowni są planowane zajęcia z wykorzystaniem różnych technik plastycznych (malarstwo, grafika, rękodzieło).

Zainteresowanych, bardzo prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 662 859 418.

Dodatkowe informacje:
Organizatorzy: Stowarzyszenie Żarecka Akademia Rozwoju, Gimnazjum w Żarkach
Koszt: karnet miesięczny 30 zł/os (4 spotkania po 2 godz.), jednorazowy udział: 15 zł/os (2 godz. )
Instruktor zajęć: Anna Rylowska-Pyrek

(zdjęcia: Anna Rylowska-Pyrek)

 

01

KWI

2015

1461

razy

czytano