Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Stewardessy wylądowały w Przybynowie

Stewardessy wylądowały w Przybynowie

W  Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez placówkę pt. „Spotkania z ciekawymi ludźmi” odbyło się spotkanie ze stewardesami reprezentującymi firmę lotniczą „SMALL PLANET”. Przemiłe panie - Bożena Rycąbel i Iwona Woźniak - opowiedziały młodej widowni o wykonywanym przez siebie zawodzie.

Wiele dziewcząt, marząc o takiej pracy, ma nadzieję, że dzięki niej zwiedzi cały świat. Żeby dostać pracę w liniach lotniczych, trzeba jednak mieć idealny stan zdrowia, zadbany wygląd, dobrze się uczyć i znać języki obce, a w  procesie rekrutacyjnym pokonać nawet kilkanaście kandydatek na jedno miejsce. Dziś nie odbywa się już długich egzotycznych rejsów, które zastąpiłyby wakacje, nie ma też mowy o wylegiwaniu się na plaży. To ciężki, odpowiedzialny zawód fizyczny, polegający często na podnoszeniu bagaży pasażerów, pchaniu ciężkich, cateringowych wózków. Nie mówiąc o permanentnym zmęczeniu, spowodowanym zmianą ciśnienia, temperatury i stref czasowych. Byłoby dobrze, aby każdy zdawał sobie z tego sprawę, wybierając swój przyszły kierunek drogi zawodowej.

Jak widac, oprócz wielu zalet praca ta ma i swoje minusy, co jednak nie ostudziło zapału uczniów, którzy zachwycili się perspektywą „bujania w obłokach”.

Spotkanie, któremu towarzyszyło wiele emocji i pytań, zakończyło się krótką scenką prezentującą, jak się zachować na pokładzie samolotu.

Samorząd Uczniowski, dziękując za spotkanie, życzył gościom samych szczęśliwych i spokojnych lotów. Z kolei panie stewardessy zaprosiły uczniów na kolejne spotkanie, tym razem jednak już na lotnisku w Pyrzowicach.

 

15

KWI

2015

4027

razy

czytano