Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Niepowtarzalna lekcja historii

Niepowtarzalna lekcja historii

W dniu 15 kwietnia 2015r. w sali gimnastycznej rozległ się dźwięk najstarszego dzwonka w  szkole. Uczniowie SP im. Wł. Szafera w Żarkach spotkali się na – jedynej w swoim rodzaju – lekcji historii.
- To lekcja, po której nie ma powtórek ani sprawdzianów, to lekcja przez którą prowadzi nas dawny kierownik naszej szkoły pan Zygmunt Woźniak. Już 17. raz spotykamy się, by oddać hołd poległym w Katyniu, Miednoje, Twerze, Bykowni i wielu nieodkrytych jeszcze miejscach – powiedziała we wstępie wicedyrektor Katarzyna Samek.
Przy pierwszych taktach muzyki na salę powoli weszli młodzi aktorzy z przypiętymi na piersi biało – czerwonymi wstążeczkami oraz białymi i czerwonymi goździkami w rękach. Zabrzmiały pierwsze takty  pieśni Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” – Natalia Kwarciak z kl. 4a zachwyciła wszystkich wykonaniem  utworu. Popłynęły wzruszające strofy poświęcone poległym. W wielu oczach wykonawców i słuchaczy błyskały łzy... A przecież to dzieci mające 10 – 12 lat... Recytowali tak, jakby wszystko to, o czym mówili widzieli na własne oczy... Piękną suitę na skrzypcach zagrała Julka Lorencka.
     Duże wrażenie robi co roku prezentacja multimedialna przygotowana przez pana Krzysztofa Błaszczyka. Od kilku lat piękne recytacje i niezwykłą dekorację zawdzięczamy pani Małgorzacie Stencel, która w ten sposób oddaje hołd swojemu zamordowanemu w Miednoje dziadkowi.  
    Na zakończenie delegacje uczniów udały się z kwiatami i zniczami pod tablicę i Dąb Pamięci. Obydwa miejsca upamiętniają Kierownika szkoły, Zygmunta Woźniaka.
    17 kwietnia 2015 r.  uroczystość została powtórzona w MGOK w Żarkach dla społeczności miasta. Zgromadzeni goście byli zachwyceni i wzruszeni. Podziękowania młodym wykonawcom i nauczycielom złożyli pani Stanisława Nowak – przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach oraz ks. Jan Wajs.
    Recytowali, grali i śpiewali uczniowie: Natalia Kwarciak – kl.4a, Damian Gębka – kl. 4s, Amelia Dorobisz, Daria Latos, Natalia Męcik – kl. 5a, Marlena Major, Katarzyna Kukla, Ada Noskowicz, Dominik Pompka, Wiktoria Szpak – kl. 5s, Julia Lorencka – kl. 6a, Anna Rasztabiga – kl. 6s.
Uroczystość przygotowali nauczyciele SP im. Wł. Szafera w Żarkach: Małgorzata Stencel, Zdzisława Cieniuch i Krzysztof Błaszczyk.

 

24

KWI

2015

1430

razy

czytano