Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Nasi mali artyści.

Nasi mali artyści.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach wzorem ich starszych kolegów, godnie reprezentują na szczeblu powiatu i regionu swoją szkołę i gminę.

Aleksander Frukacz, uczeń klasy drugiej w br szkolnym po raz kolejny reprezentował gminę Żarki w eliminacjach powiatowych do XXVII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego.Jego interpretacja wiersza ,,W sieci”, autorstwa J. Cudnego oraz ,,Wilk u dentysty” - Tadeusza Śliwiaka, dała mu promocję do następnego etapu, który odbędzie się 28 kwietnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, gdzie będzie reprezentował gminę Żarki i powiat myszkowski.

Oprócz talentów aktorskich możemy się poszczycić młodymi plastykami. Jednym z nich jest Jan Koral, również uczeń klasy II. Chłopiec bierze udział w większości konkursów plastycznych organizowanych na szczeblu gminy, powiatu czy regionu, zajmując czołowe miejsca. Pod koniec marca Janek zajął I miejsce w Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną, organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. To już kolejna jego nagroda w konkursach organizowanych przez tę placówkę.

 

27

KWI

2015

1179

razy

czytano