Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Biegli i maszerowali po jurajskich ścieżkach

Biegli i maszerowali po jurajskich ścieżkach

Dokładnie 237 biegaczy stanęło na starcie II Biegu Jurajskich Ścieżek w miniona niedzielę (26.04.). Sportowych emocji nie brakowało, a uczestnicy imprezy doli z siebie wszystko. Jedni biegli, inni maszerowali. Wszystkich połączył wspólny wysiłek i aktywność. II Bieg Jurajskich Ścieżek przyciągnął do Żarek ludzi aktywnych i pełnych pasji. W półmaratonie rywalizowało ze sobą 84 biegaczy, w biegu na 10 km wystartowało 103 osoby, w Nordic Walking na 10 km rywalizowało 50 zawodników. Zawodnicy trasę ocenili jako wymagającą, ale dobrze przygotowaną.
- Gmina Żarki stawia na sport i turystykę. Dbamy o infrastrukturę w tym zakresie – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.  - Życzę wszystkim udanego startu i szybkiego powrotu do mety.

W półmaratonie najlepszy okazał się Piotr Magiera z Myszkowa z czasem 1:14:25, drugie miejsce zajął Dariusz Wilk z Będzina (1:18:14), trzecie miejsce zdobył Jakub Caban z miejscowości Moskorzew (01:19:25). Wśród pan w tej kategorii triumfowała Agnieszka Janocha z Żarek Letniska (1:34:12), druga była Justyna Sadzik z Będzina (1:35:50), trzecia Mariola Pasikowska z Żarek (1:45:18).
Specjalny blok imprez został zorganizowany dla najmłodszych. Dzieci miały zapewniono szereg atrakcji na obszarze Turystycznej Frajdy. Tu panie z przedszkola w Żarkach prowadziły animacje dla dzieci tu również specjalne zabawy z filcem organizowała Iza Szewczyk z Zagrody Maciejówka. Niespodzianki dla najmłodszych w konkursach ufundowali:  Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, EWERRO Sp. z o.o. Zorganizowano również specjalny bieg dla dzieci na odcinku 1 km.
- Zawodnicy przejeżdżają z najbliższymi. Żarki wraz z Leśniowem stanowią atrakcyjną ofertę turystyczną – przekonuje Stanisława Nowak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach.

II Bieg Jurajskich Ścieżek organizował Urząd Miasta i Gminy w Żarkach we współpracy z licznym gronem wolontariuszy oraz instytucji. Współorganizatorami byli: LKS Zieloni Żarki, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa, Przedszkole w Żarkach.

- Cieszę się, że biegi na jurajskich ścieżek cieszą się powadzeniem – powiedział Andrzej Jakóbczak, jeden z organizatorów, radny Rady Miejskiej w Żarkach. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej sportowej imprezy.

Wśród sponsorów znaleźli się: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, PROMAR, Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, EWERRO Sp. z o.o., Szkoły STM Częstochowa.
Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Przeor Klasztoru Ojców Paulinów ojciec Jerzy Kielech.

Wyniki dostępne pod adresem: http://wynikionline.pl/main/scores/event/15040026/m/1

Film z biegu dzięki uprzejmości Marcina Pasikowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=5q4Udzt_0A8&feature=share

27

KWI

2015

1798

razy

czytano