Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Majówka w Zaborzu

W dniu 1 maja po raz pierwszy odbyła się w Zaborzu impreza majowa dla mieszkańców. Przygotowania do Majówki rozpoczęły się kilkanaście dni wcześniej od czynu społecznego mieszkańców, którzy posprzątali i uporządkowali tereny w centrum wsi. Wreszcie klomby będące jej wizytówką zaczęły wyglądać pięknie. (zdjęcia w załączeniu przed i po wykonaniu prac). Posprzątano i wykoszono trawę, nie koszoną od lat, również na terenie tzw. Ściegien na których odbywała się główna impreza.

Na Majówkę licznie przybyli mieszkańcy Zaborza, którzy raczyli się doskonałą grochówką wojskową, grillowaną kiełbaską i kaszanką i zapijali je piwem serwowanymi bezpłatnie. Była również muzyka i tańce, a do zabawy zachęcał zespół muzyczny. Dla dzieci atrakcją był dmuchaniec, na którym mogły bezpiecznie bawić się i skakać.
Na Majówkę przybyli również zaproszeni burmistrz Klemens Podlejski i dyrektor MGOK Magdalena Brzegowska.
Wstęp na imprezę był wolny, a całość sponsorowali radny Mirosław Jaskólski i sołtys Zaborza Lesław Stępień. Według mieszkańców impreza była bardzo udano, tylko pod koniec zakłócona padającym deszczem majowym.
(opracowanie i fot: Mirosław Jaskólski)

 

06

MAJ

2015

1454

razy

czytano