Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Złoty Znak dla burmistrza Żarek.

Złoty Znak dla burmistrza Żarek.

Burmistrz Klemens Podlejski został uhonorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jest on nadawany za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej. Honoruje się w ten sposób osoby, które w znaczący sposób zasłużyły się dla działalności strażaków ochotników. Medal został przyznany przez Zarząd Główny Związku OSP RP.

Uroczystość odbyła się w dniu 14 maja w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. W trakcie rozdano medale i odznaki dla wyróżniających się w służbie strażaków z okazji Obchodów Dnia Strażaka.

- To dla mnie wielki zaszczyt  – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski po otrzymaniu Złotego Znaku Związku. – Od lat w ramach pracy samorządowej wspieram jednostki z terenu Gminy Żarki. Systematycznie realizujemy zakupy pozwalające na doposażenie jednostek, inwestujemy środki pozyskane i własne w nowe auta służące ratownictwu na drogach i w pożarach. Systematycznie są szkoleni druhowie ochotnicy, remontowane są remizy.

W ramach uroczystości do medale zostali wywołani dwaj inni mieszkańcy Gminy Żarki. Krzysztof Kotyniak z Jaworznika oraz Adam Plesiński z Żarek. Panowie otrzymali Odznaki za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Podczas uroczystości przekazano również samochód ratowniczy dla strażaków z Tarnopola na Ukrainie w ramach współpracy z śląskie straży pożarnej z ukraińską.

(tekst i zdjęcia: Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

14

MAJ

2015

1471

razy

czytano