Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Cała Polska Czyta Dzieciom, również w Żarkach

Cała Polska Czyta Dzieciom, również w Żarkach

Tydzień Bibliotek obchodzony jest w dniach 8-15 maja. To wydarzenie promuje czytelnictwo wśród najmłodszych.  Bibliotekarze z Żarek przyłączyli się  również do akcji.
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żarkach aktywnie uczestniczy w tej akcji, zapraszając do czytania znane osoby z naszego miasteczka. W tym roku przedszkolakom czytały grupy teatralne z Myszkowa pod kierunkiem Joanny Ożóg – mówi Henryka Janusiewicz, kierująca żarecką książnicą.

Grupa „ Akcja” czytała tekst o Mikołajku. Maluchy z zaciekawieniem słuchały przygód Mikołajka chłopca, który mieszka z rodzicami we Francji. Lubi czytać książki, jeździć na rowerze i spędzać czas z kolegami. Jego przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku.

Grupa „Fajrant” czytała przygody Kubusia Puchatka. Książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci.

Przy okazji odwiedzin w Bibliotece dzieci zapoznały się z zasadami zapisu do biblioteki, jakie zbiory biblioteka posiada. Na koniec dzieci przeglądały książeczki dostępne w bibliotece. Dla maluchów był to początek przygody z Biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

 

19

MAJ

2015

1291

razy

czytano