Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Weekendowe zabawy inspirowane dawną kulturą

Weekendowe zabawy inspirowane dawną kulturą

Weekendowe zabawy inspirowane dawną kulturą
DZIEŃ MAMY i DZIEŃ DZIECKA
Już w ten weekend, a później w kolejny, pracownia etnodizajnu w Żarkach zaprasza na rodzinne zabawy inspirowana dawną tradycją. Tym razem są to warsztaty, podczas których możemy własnoręcznie przygotować prezenty, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Wszyscy bawią sią pod okiem plecionkarzy i wyplatają dowolne wzory: serduszka, kwiaty, lub co kto chce. Naturalne, ekologiczne materiały dają dużo przyjemności, a wspólne wyplatanie to świetna zabawa, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Innym pomysłem etnoJury na wspólne
spędzanie czasu jest zdobienie, metodą stempelkową, bawełnianych toreb na zakupy. Ta dawna metoda pozwala na swoboną pracę twórczą i świetną zabawę rodzinną, a jednoczesnie propaguje zachowania eko - robimy torby, które zastąpią popularne foliowe reklamówki.

Jeżeli szukasz pomysłu na ciekawą zabawę ze swoim dzieckiem, zapraszamy do nas przez dwa kolejne weekendy! 23-24 oraz 30-31 maj w naszej pracowni to czas wspólnej zabawy rodziców i dzieci.

Pracownia etnodizajnu EtnoJura to miejsce kreatywnej zabawy dawną kulturą. EtnoJura prowadzi różnorodne zajęcia warsztatowe czerpiące z wzorów i tradycji rękodzielniczych. Podczas zajęć chętnie wykorzystywane są naturalne, ekologiczne materiały jak wiklina, brzoza, żarnowiec, osika. Uczestnicy dowiadują się o dawnych technikach plecionkarskich, tkackich, drukarskich, o wzorach wykorzystywanych przed laty oraz o dawnych
zwyczajach. Wszystko po to by poszukiwać inspiracji do swobodnej pracy twórczej. Na warsztatowych stołach EtnoJury pojawiają się też materiały i tematy z zakresu etno recyklingu.


Pracownia etnodizajnu
EtnoJura
Żarki, ul. Leśniowska 26
www.etnoJura.pl
tel: 730-950-551
798-466-993
kontakt@etnojura

 

22

MAJ

2015

1206

razy

czytano