Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

II Festiwal Tańca w Żarkach

II Festiwal Tańca w Żarkach

W dniu 2 czerwca odbył się drugi Festiwal Tańca zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Champion” działający przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach. Pomysł na stworzenie konkursu zrodził się głowie prezes UKS Champion, wuefistki Marioli Pasikowskiej. Na jej zaproszenie przybyła Dominika Dona Cybulska – finalistka You Can Dance-Po prostu tańcz!

- Dominika jest instruktorem tańca jezzowego, w Żarkach pojawiła się w roli jury wraz z dyrektorem Domu Kultury Magdaleną Brzegowską oraz dyrektorem ZEAS Jakubem Grabowskim – mówi Mariola Pasikowska.

Dzięki uprzejmości dyrektor MGOK Magdaleny Brzegowskiej dzieci mogły zaprezentować umiejętności na scenie żareckiego Domu Kultury, w blasku reflektorów i przy owacji publiczności. Każdy artysta otrzymał słodki upominek i napój od Domu Kultury w Żarkach. Udział w tanecznych zmaganiach wzięli uczniowie z Żarek, Myszkowa, Koziegłów i Koszęcina. Na widowni zasiadło blisko 200 osób, przedszkolaki, uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele. Klasyfikacja zwycięzców odbyła się w kategorii klas I-III oraz IV-VI.

Wyniki:
Klasy młodsze:
I miejsce „Mini Championki” – Grupa działająca w MGOK Żarki - opiekun Mariola Pasikowska
II miejsce  „Naukowa Wyspa” - Szkoła Podstawowa Koszęcin
Klasy starsze:
I miejsce  „Championki” - „Cisza przed burzą” - SP Żarki - opiekun Mariola Pasikowska
II miejsce „Szok Junior” - Szkoła Podstawowa Koziegłowy
III miejsce „Przybij piątkę” SP nr 5 Myszków opiekun Marta Kozłowska
III miejsce „Los Salseros” SP Żarki  opiekun Agnieszka Stróżna

Statuetkę  najlepszej tancerki otrzymała Laura Zamora ze Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Maciej Pokrzepa z Myszkowa.

Zadnie współfinasowane ze środków budżetu Miasta i Gminy Żarki w ramach dotacji udzielanej przez burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego dla organizacji pozarządowych.

 

15

CZE

2015

1280

razy

czytano