poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

II Festiwal Tańca w Żarkach

Strona główna » Aktualności » II Festiwal Tańca w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 2 czerwca odbył się drugi Festiwal Tańca zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Champion” działający przy Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach. Pomysł na stworzenie konkursu zrodził się głowie prezes UKS Champion, wuefistki Marioli Pasikowskiej. Na jej zaproszenie przybyła Dominika Dona Cybulska – finalistka You Can Dance-Po prostu tańcz!

- Dominika jest instruktorem tańca jezzowego, w Żarkach pojawiła się w roli jury wraz z dyrektorem Domu Kultury Magdaleną Brzegowską oraz dyrektorem ZEAS Jakubem Grabowskim – mówi Mariola Pasikowska.

Dzięki uprzejmości dyrektor MGOK Magdaleny Brzegowskiej dzieci mogły zaprezentować umiejętności na scenie żareckiego Domu Kultury, w blasku reflektorów i przy owacji publiczności. Każdy artysta otrzymał słodki upominek i napój od Domu Kultury w Żarkach. Udział w tanecznych zmaganiach wzięli uczniowie z Żarek, Myszkowa, Koziegłów i Koszęcina. Na widowni zasiadło blisko 200 osób, przedszkolaki, uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele. Klasyfikacja zwycięzców odbyła się w kategorii klas I-III oraz IV-VI.

Wyniki:
Klasy młodsze:
I miejsce „Mini Championki” – Grupa działająca w MGOK Żarki - opiekun Mariola Pasikowska
II miejsce  „Naukowa Wyspa” - Szkoła Podstawowa Koszęcin
Klasy starsze:
I miejsce  „Championki” - „Cisza przed burzą” - SP Żarki - opiekun Mariola Pasikowska
II miejsce „Szok Junior” - Szkoła Podstawowa Koziegłowy
III miejsce „Przybij piątkę” SP nr 5 Myszków opiekun Marta Kozłowska
III miejsce „Los Salseros” SP Żarki  opiekun Agnieszka Stróżna

Statuetkę  najlepszej tancerki otrzymała Laura Zamora ze Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Maciej Pokrzepa z Myszkowa.

Zadnie współfinasowane ze środków budżetu Miasta i Gminy Żarki w ramach dotacji udzielanej przez burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego dla organizacji pozarządowych.

 

czytano: 870 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-06-15 14:45:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8