Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Jubileuszowa wystawa rysownika Roberta Szecówki.

Jubileuszowa wystawa rysownika Roberta Szecówki.

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak
serdecznie zapraszają do udziału w Wernisażu Jubileuszowej Wystawy Rysunków Roberta Szecówki pt. „Patrz i Zapamiętaj” w dniu 26 czerwca 2015 r., godz. 19.00 w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach (ul. Ofiar Katynia 5). Wystawa przedstawia obrazy z dzieciństwa Roberta Szecówki w Żarkach z lat 1939 – 1945.
Wernisaż z okazji 80. urodzin i 60. rocznicy pracy twórczej Roberta Szecówki. Zapraszamy serdecznie.

Robert Szecówka, pseud. Robs, urodzony w Żarkach w 1935 r., Studiował Architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Karykaturzysta, satyryk, ilustrator, animator kulturalny. Współpracował ze „Szpilkami”, „Karuzelą” „Poland”. Miał stałe rubryki w m in. „Wiadomościach“, „Wieczorze Wrocławia“. Pomysłodawca i inicjator Międzynarodowego Festiwalu Karykatury „Satyrykon“ w Legnicy, członek założycieli Fundacji „Pegasus“ w Hamburgu, współorganizator międzynarodowych wystaw malarskich i happeningów – Otwarta Galeria Alster – OFFGALA. Jest laureatem ponad trzydziestu nagród i wyróżnień w tym „Premio Citta di Fano ‘77”, Światowego Salonu Karykatury „Montral ’78”, „Satyrykon ’78, ’79”, Nagroda Muzeum Karykatury w Warszawie 1985. Publikacje
w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Francji, Holandii, Rosji i kilkunastu innych krajach. Jego powieść – żart literacki „Pałer” napisany 20 260 słowami wyłącznie na literę „P” w roku 2001 został wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Za swoją twórczość oraz promocję sztuki polskiej w Niemczech odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Mieszka w Hamburgu, bywa na Jurze.

 

22

CZE

2015

1290

razy

czytano