Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Szlak konny w trzech gminach.

Szlak konny w trzech gminach.

W dniu 17.06.2015r. włodarze trzech gmin: Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka oraz Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera zakończyli partnerski projekt: „Budowa międzygminnego szlaku konnego- orężem turystyki w gminach Koziegłowy, Poraj, Żarki”, który finansowany był w 85 proc. ze środków UE.

Wynikiem prac jest przygotowanie infrastruktury aktywnych form wypoczynku niezbędnej do uprawiania turystyki konnej w postaci: 120 kilometrów szlaku, 7 punktów postojowych, profesjonalnego toru T.R.E.C na terenie wspomnianych trzech gmin. Całość zadania jest promowana poprzez wydaną mapę turystyczną, krótki film promujący oraz stronę internetową: www.szlaki-konne.com.pl

- Jura to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki, co widać na naszych ścieżkach pieszo-rowerowych, dlatego cieszę się że w kolejnym partnerskim projekcie mogliśmy stworzyć infrastrukturę, która będzie służyć kolejnym grupom turystyki i rekreacji - mówi burmistrz Klemens Podlejski. Bardzo dużym atutem szlaku jest to , iż łączy on nas z pozostałą częścią Jury Krakowsko-Częstochowskiej poprzez połączenie z popularnym Transjurajskim Szlakiem Konnym w Czatachowie.

 

 

 

<p style="text-align: justify;" justify;\"=""> 

22

CZE

2015

1438

razy

czytano