Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mistrzyni Europy Nordic Walking Mariola Pasikowska

Mistrzyni Europy Nordic Walking Mariola Pasikowska

W dniu 20 czerwca odbyły się I mistrzostwa Europy zorganizowane przez Slovak Nordic Walking Association. Reprezentantka Positive Energy z Żarek Mariola Pasikowska  wywalczyła 1 miejsce w OPEN KOBIET, 1 miejsce w kategorii wiekowej i 8 miejsce wśród wszystkich startujących zawodników!

Zawody pokonała z czasem 1:21:12,97, wyprzedzając o 4 minuty Słowaczkę.  Na trasie zawodnicy ze Słowacji, Czech, Włoch, Niemiec, Szwajcarii i oczywiście Polski. Zawody zostały rozegrane w miejscowości  Štrbské Pleso w słowackich Wysokich Tatrach, na wysokości ponad 1300 m n.p.m., trasa miała 12 km długości, były ostre podejścia i strome zejścia, w temperaturze 7-9 st. C i przy padającym deszczu i gradzie!  Na trasie profesjonalni sędziowie.

- Od początku zdobyłam prowadzenie wśród kobiet, celem było utrzymanie się wśród najlepszych mężczyzn zawodów. Do startu przygotowałam się trenując wytrzymałość oraz siłę. Mimo trudnych warunków udało się utrzymać prawidłową technikę marszu.  Na mecie przywitali mnie moi koledzy z Polski !Zawody wygrał reprezentujący Regatta Nordic Team Częstochowa Daniel Wojtasiński, wyprzedzając na mecie o 2 sekundy Rafała Kuchtę z Chełmka – informuje Mariola Pasikowska.

 

23

CZE

2015

1534

razy

czytano