Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Sukcesy grup młodzieżowych po rundzie wiosennej sezonu 2014/2015

Sukcesy grup młodzieżowych po rundzie wiosennej sezonu 2014/2015

Poniżej prezentujemy grupy młodzieżowe z klubu LKS Zieloni Żarki:

Drużyna juniorów młodszych rocznik 98 99 00 pod wodzą trenera Oskara Napory, po ponad rocznej przerwie wróciła na boiska ligi okręgowej - junior młodszy.
Na zakończenie sezonu młodzi zawodnicy uplasowali się na 4 miejscu gromadząc w 10 spotkaniach 15 punktów , wygrywając 4 razy , 3 mecze remisując i ponosząc 3 porażki, z bilansem bramek 23-17 , brakło kilku punktów do 2 miejsca w tabeli i awansu.
Dodać należy ze ten nowy zespół powstał dopiero w styczniu tego roku i połowa z tych chłopaków nigdy wcześniej nie grała w klubie, pomimo tak krótkiego czasu z ’’mieszanki’’ żarecko – niegowsko -myszkowskiej udało sie stworzyć dobrze grającą, funkcjonującą drużynę która zdecydowanie dominowała w każdym meczu.
Zaznaczyć należy ze w rundzie rewanżowej kiedy chłopcy się juz zgrali , w 5 spotkaniach drużyna odniosła 4 zwycięstwa i 1 remis w stosunku bramkowym 15-3 .
Najlepszym strzelcem został kapitan zespołu Paweł Szykuła zaraz za nim uplasował się Robert Wierzchowski.
Życzymy powodzenia w sezonie 2015/16.
Drużyna występowała w składzie: Bartosz Samek, Szymon Churek, Mateusz Wójcik, Gabriel Magiera, Bartosz Milejski, Hubert Milejski, Daniel Major, Damian Pytlarz, Norbert Wierzchowski, Szymon Rzepka, Piotr Szczepanek, Dawid Żak, Paweł Szykuła, Robert Wierzchowski, Artur Daniel.

Drużyna trampkarzy I Ligi Okręgowej C2 prowadzona przez Trenera Marcina Nowaka zakończyła swój udany sezon.
Na koniec rundy bilans naszej młodej drużyny to:
5 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki.
Oto wyniki poszczególnych spotkań:
1. kolejka KS PIAST Przyrów - LKS „ZIELONI” Żarki 0:6
2. kolejka KOS VICTORIA Częstochowa - LKS „ZIELONI” Żarki 4:1
3. kolejka UKS TALENT Szczekociny - LKS „ZIELONI” Żarki 3:3
4. kolejka LKS ORKAN Rzerzęczyce - LKS „ZIELONI” Żarki 0:1
5. kolejka LKS „ZIELONI” Żarki – RKS RAKÓW Częstochowa 2:3
6. kolejka LKS „ZIELONI” Żarki – KS PIAST Przyrów 10:2
7. kolejka LKS „ZIELONI” Żarki – KOS VICTORIA Częstochowa 4:1
8. kolejka LKS „ZIELONI” Żarki – UKS TALENT Szczekociny 2:5
9. kolejka LKS „ZIELONI” Żarki - LKS ORKAN Rzerzęczyce 1:2
10. kolejka RKS RAKÓW Częstochowa - LKS „ZIELONI” Żarki 1:2
Skład drużyny trampkarzy: Bramkarze: Wilczak Piotr, Poznański Piotr.
Zawodnicy z pola: Gradek Norbert, Szecówka Bartosz, Magiera Adrian, Noszczyk Hubert, Dąbrowski Kacper, Matras Adrian, Buła Szymon, Muc Marcin, Polkowski Klaudiusz, Stodółkiewicz Bartosz, Fryt Aleksander, Dryjski Bartosz, Małota Kamil, Balwierz Łukasz, Samulak Wiktor, Morawiec Wojciech, Gradzik Jakub.
- Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania chłopców w meczach i treningach oraz na ich dyscyplinie tak właśnie ma tworzyć się prawdziwa drużyna -  mówi o swojej drużynie trener Marcin Nowak.
Życzymy dalszych sukcesów sportowych w kolejnym sezonie.


Sukces i awans młodzików (D2)
Jedną z czterech grup młodzieżowych reprezentujących klub LKS Zieloni Żarki jest drużyna młodzików (D2). W jej skład wchodzą na ogół dzieci urodzone w latach 2003-04, choć w przekroju całego sezonu zadebiutowało również kilku młodszych zawodników. W rundzie wiosennej naszym małym piłkarzom przyszło rywalizować w I lidze okręgu Częstochowa.

Z bilansem 9 zwycięstw i 2 porażek podopieczni trenera Mateusza Gawrońskiego zdobyli mistrzostwo I ligi okręgowej, pozostawiając w tyle takie drużyny jak APN Raków Częstochowa, Victorię Częstochowa czy Unię Rędziny.

Młodzicy swoje mecze rozgrywają już w 9 osobowych składach na boisku o wymiarach 70x60m. W zależności od pory roku i pogody zawodnicy trenują na ogół 2-3 razy w tygodniu korzystając z obiektów Zielonych Żarki czy Szkoły Podstawowej.

Współpraca na linii dziecko – rodzic - trener układa się bardzo dobrze. Zaufanie jakie trener Mateusz Gawroński otrzymał od rodziców daje na pewno komfort pracy co ma odbicie na wynikach i postępie jaki poczynili zawodnicy w ubiegłej rundzie.

- Chłopcy co prawda wygrali swoją ligę ale nigdy nie ukrywałem, że dla mnie wyniki na tym etapie szkolenia są sprawą podrzędną - podkreśla trener Gawroński Mateusz.

W klubie LKS Zieloni Żarki funkcjonuje również grupa orlików. Chłopcy z roczników 2004-06 swoje mecze rozgrywają na boiskach typu orlik. W rundzie wiosennej sezonu 2014/15 podopieczni Mateusza Gawrońskiego uplasowali się na 3 miejscu.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników sportowych oraz życzymy dalszych sukcesów w nowym, nadchodzącym sezonie.

 

30

CZE

2015

1438

razy

czytano