Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Autobus energetyczny w Żarkach 15 lipca.

Autobus energetyczny w Żarkach 15 lipca.

Do Żarek w dniu 15 lipca przyjedzie autobus energetyczny. Zaparkuje na Starym Rynku i będzie otwarty dla każdego niezależnie od wieku w godz. 9.00- 17.00. Warunek jest jeden: osoba musi być zainteresowana oszczędzaniem energii.

W autobusie urządzono mobilne centrum informacyjno-edukacyjne.Tu są obecni eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii, którzy udzielają porad w zakresie efektywności energetycznej. Autobus jest wyposażony w modele, tablice, makiety prezentujące rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Jest w nim m.in.:
•    model energooszczędnego okna, model oszczędzania wody, energooszczędnego oświetlenia, model przegrody zewnętrznej, rekuperatora,
•    model prezentujący rozwiązania dla energetyki wiatrowej,
•    model prezentujący system efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole,
•    model prezentujący nowoczesne rozwiązania dla infrastruktury wodno - ściekowej,
•    model oświetlenia zewnętrznego, model kolektora słonecznego, model ogniwa fotowoltaicznego.

- Chcemy zachęcać mieszkańców do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku, dlatego zaprosiliśmy do Żarek autobus energetyczny – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Realizacja 16 kampanii wojewódzkich rozpoczęła się w październiku wizytą w województwie łódzkim. Każda kampania wojewódzka trwa ok. miesiąca. Kampanii towarzyszą działania medialne w prasie, radiu i Internecie.

http://autobusenergetyczny.pl

 

06

LIP

2015

1568

razy

czytano