poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Autobus energetyczny w Żarkach 15 lipca.

Strona główna » Aktualności » Autobus energetyczny w Żarkach 15 lipca.

wielkość tekstu:A | A | A

Do Żarek w dniu 15 lipca przyjedzie autobus energetyczny. Zaparkuje na Starym Rynku i będzie otwarty dla każdego niezależnie od wieku w godz. 9.00- 17.00. Warunek jest jeden: osoba musi być zainteresowana oszczędzaniem energii.

W autobusie urządzono mobilne centrum informacyjno-edukacyjne.Tu są obecni eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii, którzy udzielają porad w zakresie efektywności energetycznej. Autobus jest wyposażony w modele, tablice, makiety prezentujące rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Jest w nim m.in.:
•    model energooszczędnego okna, model oszczędzania wody, energooszczędnego oświetlenia, model przegrody zewnętrznej, rekuperatora,
•    model prezentujący rozwiązania dla energetyki wiatrowej,
•    model prezentujący system efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole,
•    model prezentujący nowoczesne rozwiązania dla infrastruktury wodno - ściekowej,
•    model oświetlenia zewnętrznego, model kolektora słonecznego, model ogniwa fotowoltaicznego.

- Chcemy zachęcać mieszkańców do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku, dlatego zaprosiliśmy do Żarek autobus energetyczny – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Realizacja 16 kampanii wojewódzkich rozpoczęła się w październiku wizytą w województwie łódzkim. Każda kampania wojewódzka trwa ok. miesiąca. Kampanii towarzyszą działania medialne w prasie, radiu i Internecie.

http://autobusenergetyczny.pl

 

czytano: 827 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-07-06 14:03:18

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8