Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Biegali z duchami

Blisko 280 zawodników wzięło udział w Nocnym Biegu po Jurajskich Ścieżkach. Przyjechali z różnych części kraju, aby aktynie  spędzić czas i spotkać duchy. Piątkowy wieczór zgromadził nieopodal bramy leśniowskiego sanktuarium rzesze miłośników biegania i kijków Nordic Walking. Wszystkich przyciągnęły jurajskie ścieżki, a dokładniej nocny bieg organizowany w dniu 3 lipca.

- Zainteresowanie było olbrzymie – mówi Andrzej Jakóbczak, organizator. – Po kwietniowym biegu pomyśleliśmy, że warto tak atrakcyjne ścieżki wykorzystać również na otwarcie wakacji i zorganizować nocny bieg.

Ze względu na położenie na Jurze, która ma wiele interesujących legend postanowiono bieg zorganizować pod hasłem Biegaj z duchami i okazało się, że to pomysł trafiony w dziesiątkę.

- Witam na starcie ludzi aktywnych, którzy mają mocne nerwy – witali burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski i przeor leśniowskiego sanktuarium ojciec Jerzy Kielech.

Kolorowy tłum, na głowie każdego uczestnika oświetlenie, odblaskowe opaski, a na mecie odblaskowe medale. Po drodze liczne strachy: damy, postać Śmierci, diabeł i inne, które dodały niezwykłej oprawy. Wszyscy wrócili na metę z uśmiechami na twarzy.

Wśród pań w biegu pierwsze miejsce zajęła Aneta Ostrowska z Częstochowy (40,09), drugie miejsce – Magdalena Jończyk z Parkoszowic (42,18), trzecie miejsce Natalia Grzebisz ze Złotego Potoku (42,21). Wśród panów w bieganiu najlepszym okazał się Rafał Formicki z Zawiercia (30,04), drugi – Bruno Makar z Częstochowy  (33,24), trzeci – Jakub Caban (34,19).

Z kijkami najszybciej dotarła do mety Angelika Pietrzyk z Janowa (1,04), druga – Tatiana Galińska z Parkoszowic (1,09), trzecia – Anna Szczepańska z Bytomia (1,12). Wśród panów triumfował Grzegorz Dors z Janowa (59,13), drugi był Rafał Kozik z Janowa (1 h 32 sekundy), trzeci – Leszek Mielcarek z Bytomia (1 h 2 minuty).
Osobom na podium nagrody wręczali burmistrz Klemens Podlejski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak.

Organizatorem biegu była Gmina Żarki, a wśród współorganizatorów znaleźli się: LKS Zieloni Żarki, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa.
Chcesz wiedzieć więcej o turystyce w Żarkach zapraszamy na www.turystykazarki.pl
 

06

LIP

2015

8401

razy

czytano