Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Rozpoczyna się budowa boiska wielofunkcyjnego w Żarkach.

Rozpoczyna się budowa boiska wielofunkcyjnego w Żarkach.

W dniu 14 kwietnia w Żarkach rozpoczęła się kolejna inwestycja w zakresie infrastruktury sportowej. Jeszcze przed latem zakończą się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego na placu przy Gminnym Gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia w Żarkach, w bezpośrednim sąsiedztwie hali sportowej.

Gmina Żarki na inwestycję pozyskała środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. W przetargu na wykonanie boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią wystartowało siedem firm, za najbardziej korzystną uznano ofertę Firmy Bud Wod Bis z Katowic.

Przedsięwzięcie polega na budowie boiska wielofunkcyjnego (tenis, koszykówka, piłka nożna, oraz siatkowa) w wymiarze 24 metry na 44 metry o nawierzchni z trawy syntetycznej. Projekt zakłada także budowę ogrodzenia o konstrukcji stalowej. Nowy obiekt powstaje przy gimnazjum,
ale z założenia będzie ogólnodostępnym. Inwestycja będzie kosztowała 317 tys. zł. Połowę tej sumy finansuje ministerstwo.

- Na inwestycje pozyskaliśmy w połowie środki z zewnątrz. Cieszymy się, że dzięki dotacji możemy zrealizować kolejne zadanie w zakresie infrastruktury sportowej – mówi burmistrz Klemens Podlejski. – Boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie pierwszym tego typu obiektem w gminie Żarki. Sport jest jednym z ważniejszych kierunków rozwoju dla naszej jurajskiej gminy.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

14

KWI

2008

1444

razy

czytano