Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wakacyjne remonty w szkołach.

Wakacyjne remonty w szkołach.

Uczniowie w żareckim gimnazjum będą mieli elektroniczny dziennik, a Szkoła Podstawowa w Żarkach zabezpieczyła się nowoczesnym monitoringiem przed aktami wandalizmu. Warto wiedzieć, jakie nowości czekają na uczniów i nauczycieli.

W Szkole Podstawowej w Żarkach w wakacje został wyremontowany korytarz główny. Przygotowano podłoże i położono nową wykładzinę, pomalowano lamperię, a wzdłuż ścian pojawiły się nowe ławeczki dla uczniów. Wyremontowany został pokój intendentki.

Przeprowadzono również prace na podwórku szkolnym. Zamontowano 24 metry ogrodzenia od strony wschodniej oraz uzupełniono zniszczone fragmenty płotu  od strony południowej. W trakcie jest wymiana wykruszonej kostki brukowej przed budynkiem. Łącznie nowe bruki pojawią się na 400 metrach kwadratowych.

- Bardzo nas cieszy montaż monitoringu. Teraz 23 kamery najnowszej generacji  pozwalają obserwować miejsca nawet w całkowitej ciemności. Ponadto szkoła zyskała nowoczesne urządzenia rejestrujące z bardzo długim czasem rejestracji zdarzeń – mówi Tadeusza Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach. - Nowy system monitoringu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz pozwoli lepiej chronić budynek szkoły oraz plac szkolny przed aktami wandalizmu. Monitoring wykonano ze środków własnych.

W Szkole Podstawowej w Przybynowie wyremontowano szatnie, dwie przebieralnie na wf, dolny korytarz. – Dla każdego ucznia zakupiono szafkę do szatni. To zadanie jest w trakcie realizacji – mówi Edyta Brodzik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przybynowie. – Całość wydatków to kwota około 20 tys. zł i pochodzi od Rady Rodziców. W podstawówce została również pomalowana pracownia komputerowa i pokój nauczycielski.

W Szkole Podstawowej w Jaworzniku udało się wycyklinować i pomalować parkiet w sali gimnastycznej oraz wykonać malowanie ścian po zalaniu deszczem. - Łącznie wydatkowano około 8,4 tys. zł – mówi Jadwiga Podlejska, dyrektor SP w Jaworzniku.

W Przedszkolu w Żarkach przeprowadzono remont dwóch łazienek. – Wymieniono instalacje, założono płytki i nowe urządzenia – mówi Lidia Szczepankiewicz, dyrektor placówki.

Natomiast w Gimnazjum w Żarkach w związku z wprowadzeniem od 1 września dziennika elektronicznego wyposażono każdą pracownię w komputer z dostępem do Internetu. Pracownia matematyczna zyskała 11 nowych zestawów komputerowych z dostępem do sieci dla uczniów. Ponadto wykonano bieżące naprawy w toaletach i odświeżono lamperię na holu głównym. - W gimnazjum działa monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wartość przeprowadzonych prac i zakupów to blisko 15 tys. zł – wyjaśnia Anna Janocha, dyrektor Gimnazjum w Żarkach.
(przygotowała  i fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

24

SIE

2015

1249

razy

czytano