Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nordic Walking w Suliszowicach.

Nordic Walking w Suliszowicach.

Julia Treścińska (2007 r.) z Bystrzanowic to najmłodsza zawodniczka ze 115 osób, które wystartowały w minioną niedzielę (23.08.) w Jurajskim Pucharze Nordic Walking w Suliszowicach w Gminie Żarki. Najstarsza osobą, która przeszła trasę był Grzegorz Pietrakiewicz urodzony w 1938r. Na starcie pojawili się zawodnicy z różnych części kraju, w tym osoby niewidzące i słabowidzące ze Stowarzyszenia Cross.

- Niektórzy ze startujących nic nie widzą. Są prowadzone na specjalnych uprzężach przez widzących przewodników – mówi Zdzisław Mądry, sekretarz generalny Stowarzyszenia Cross.

Nordic Walking w ramach Jurajskiego pucharu po raz czwarty zagościł w Suliszowicach. Organizacja imprezy spoczywa na Gminie Żarki, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach oraz ULKS Run Podkowa Janów. Wyznaczenia i oznakowania trasy podjęła się Mariola Pasikowska z Żarek, mistrzyni Polski w Nordic Walking, a nad przebiegiem zawodów czuwał dyrektor całego Jurajskiego Pucharu Michał Zarębski, wicemistrz Polski w Nordic Walking i mistrz Polski instruktorów w tej dziedzinie. Wodę dla zawodników ufundowali radni Rady Miejskiej w Żarkach: Barbara Pietruszewska i Włodzimierz Skrzypiciel. Bezpieczeństwo zapewniała Jurajska Grupa GOPR oraz OSP Jaworznik.

Nagrody ufundowali burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski,  Pracownia EtnoJura, Przystań Leśniów i Manufaktura słodyczy Hokus Pokuss z Żarek. Specjalne kupony rozlosowano wśród uczestników od firmy Positiv Energy, Regatta Great Outdoors, Decathlon i Muzeum Dawnych Rzemiosł W Starym Młynie w Żarkach.

Wyniki pod adresem: http://www.jpnw.podkowa-janow.pl/viewpage.php?page_id=30

 

24

SIE

2015

1333

razy

czytano