Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Gmina Żarki na Dożynkach Powiatowych w Koziegłowach.

Gmina Żarki na Dożynkach Powiatowych w Koziegłowach.

Marta i Rafał Szczeblewscy z Jaroszowa prowadzący stajnię Jaroszówka otrzymali nagrodę dla wyróżniających się rolników. Na scenie zaprezentowały się również cztery zespoły śpiewacze z terenu Gminy Żarki. Ostatnia niedziela sierpnia (30.08.) upłynęła pod znakiem Dożynek Powiatowych w Koziegłowach.

Nagrodę burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak przekazano Marcie i Rafałowi Szczeblewskim prowadzącym gospodarstwo rolne w Jaroszowie. Na scenie prezent przekazała Katarzyna Kulińska-Pluta z UMIG Żarki.

- Najważniejszymi w naszej zagrodzie są klacze o wdzięcznych imionach: Gryka, Gabi, Aria, Novela – mówi Marta Szczeblewska, która jest również uprawnioną hipoterapeutką, dlatego w gospodarstwie często goszczą dzieci niepełnosprawne. Gospodyni specjalizuje się w nauce jazdy konnej z nastawieniem na najmłodszych.

Gospodarze z powadzeniem promują Gminę Żarki i powiat myszkowski w ramach imprez jeździeckich w województwie śląskim. Stajnia Jaroszówka znajduje się przy szlaku konnym wytyczonym w ramach partnerskiego projektu trzech gmin: Koziegłowy, Poraj, Żarki.  Jaroszówka to również miejsce edukacji dla dzieci i rodzin zainteresowanych tajnikami jeździectwa i funkcjonowania gospodarstw z końmi.

Na scenie zaprezentowały się cztery zespoły śpiewacze Gminy Żarki z programem artystycznym oraz przekazując tradycyjne wieńce dożynkowe. Kopka od Zespołu Lira trafiła do rąk posłanki Haliny Rozpondek, Ostrówiolinki podarowały wieniec zastępcy burmistrza Myszkowa Iwonie Franelak, Wysoczanki obradowały przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzeja Jastrzębskiego, a Magdalena Brzegowska w imieniu burmistrza Klemensa Podlejskiego odebrała wieniec od Zespołu Kłos z Jaworznika.

(fot: Magdalena Brzegowska, Katarzyna Kulińska-Pluta,  tekst. Katarzyna Kulińska-Pluta)

 

31

SIE

2015

1384

razy

czytano