Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Niepełnosprawni na turystycznym szlaku.

Niepełnosprawni na turystycznym szlaku.

Już po raz 21  niepełnosprawni z gminy Żarki dzięki zaangażowaniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i sponsorów mogli integrować się na wyprawie turystyczno - krajoznawczej. Tym razem na ich turystycznym szlaku były: Lublin, Majdanek, Sandomierz.

Niepełnosprawni z gminy Żarki wraz ze swymi opiekunami zwiedzili Lublin a w nim  zamek  z jego najstarszą częścią  XIII- wieczną basztę pełniącą niegdyś rolę więzienia dla szlachty, a w czasie wojny gestapowskie więzienie, Muzeum Okręgowe oraz Kaplicę Trójcy Świętej z przepiękną polichromią , Bramę Krakowską zbudowaną przez Kazimierza Wielkiego, stary Ratusz na Rynku Starego Miasta z urokliwymi starymi stylowymi kamieniczkami, Katedrę z krucyfiksem Trybunalskim występującym w legendzie o diabelskim sądzie. W drugim dniu wycieczki zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku utworzone na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, w którym straciło  życie ponad 300 tysięcy ludzi z 26 krajów , uczestnicy wycieczki zapalili znicze.  Następnie podziwiali   rynek i urokliwe kamieniczki w Sandomierzu.

Środki na wyjazd Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał  z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz od sponsorów: Międzypowiatowowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie , Danuty  Musiał , Jadwigi Rogali .

 

02

WRZ

2015

1178

razy

czytano