Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Blogerzy w jurajskiej Gminie Żarki

Blogerzy w jurajskiej Gminie Żarki

Blogujące rodziny odwiedziły Gminę Żarki. Grupa przyjechała w ostatni weekend wakacji na specjale zaproszenie Śląskiej Organizacji Turystycznej. Na trasie podróży znalazły się: Muzeum w Starym Młynie, sanktuarium leśniowskie, Manufaktura Słodyczy, EtnoJura, Żareckie Jarmarki. Była również przejażdżka po jurajskich bezdrożach gazikami restauracji Przystani Leśniów. Pierwsze wrażenia już pod adresem: http://www.podrozehani.pl/2015/08/zarki-wzduz-i-wszerz.html?m=1 Pierwsza wizyta w Żarkach odbyła się w maju.

- Po sukcesie ostatniego study touru dla blogerów podróżniczych zorganizowano kolejny wyjazd – tym razem dedykowany blogującym rodzinom – mówi Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Dziecięce atrakcje i śląskie smaki w całym województwie testowali: Edi (ate-trips.blogspot.com), Malwinka (kasai.eu), Alicja (wszedobylscy.com), Kalinka i Maciek (osiemstop.pl) oraz Hania http://www.podrozehani.pl . Na trasie blogerzy poznawali również kuchnię województwa śląskiego, m. in. w lokalach Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki – Restauracji Hotelu Spa Laskowo w Jankowicach, Karczmie Rogatej w Bielsku-Białej oraz Zajeździe Hetman w Kroczycach. Wśród odwiedzonych miejsc były: Muzeum Śląskie i Strefa Kultury, kolejka ELKA, Skansen i Planetarium, czyli atrakcje Parku Śląskiego, Kolejka Wąskotorowa w Rudach, bajkowe atrakcje Bielska-Białej, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Chlebowa Chata w Górkach Wielkich i  Żarki ze swoją najnowszą atrakcją – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie na czele.

- Muzeum to nowy produkt turystyczny nie tylko Żarek, ale i północnej części województwa śląskiego – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Blogerzy w Żarkach nie ograniczyli się jednak tylko i wyłącznie do Starego Młyna.

- Blogerzy gościli z dziećmi i to dla nich wyjazd miał być atrakcyjny – dodaje Katarzyna Kulińska-Pluta, odpowiedzialna za promocję i turystykę w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. – Goście spróbowali obwarzanek i tatrarczucha na żareckim targu, zajrzeli na targ zwierzęcy, następnie pracownia EtnoJura, gdzie organizowane są warsztaty dla dzieci, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss z pokazem robienia słodyczy i do tego jeszcze jurajskie bezdroża pokonywane gazikami, które można wypożyczyć z Przystani Leśniów.

W trakcie wizyty w Żarkach blogerzy dowiedzieli się również o istnieniu edukacyjnych zagród u Strusia w Przybynowie i Maciejówki w Ostrowie, Miniskansenie Wsi Jurajskiej w Przybynowie, ścieżkach pieszo-rowerowych, rodzinnych błogosławieństwach i rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

Niedługo będzie się można o tym przekonać czytając blogi: http://osiemstop.pl/ http://wszedobylscy.com/ http://kasai.eu/ i http://ate-trips.blogspot.com/.


fot: Barbara Salamon-Szympruch Śląska Organizacja Turystyczna

 

02

WRZ

2015

1436

razy

czytano