Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Internauto zagłosuj za swoim.

Internauto zagłosuj za swoim.

Dwa stowarzyszenia z terenu Gminy Żarki proszą o głos w ramach głosowania  internetowego. Obydwa wystartowały II edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanym przez Bank Zachodni WBK. Organizacje już uzyskały granty na swoje projekty, ale teraz dzięki internetowemu głosowaniu mają szansę na dodatkowe nagrody w wysokości 5 tys. zł., 3,5 tys. zł. oraz 2 tys. zł.

Głosowanie trwa do 6 września Nagrody otrzymają organizacje, które zdobędą największą liczbę głosów. Wystarczy wejść na stronę http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html i oddać głos, który następnie potwierdza się poprzez swój adres mailowy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Trójwsi - Ostrowa, Przybynowa i Zaborza zgłosiło do konkursu projekt pt. „Renowacja pomnika bohaterów II wojny światowej w miejscowości Przybynów”. W opisie czytamy: „Naszym projektem jest pomnik znajdujący się w miejscowości Przybynów. Pomnik, który jest wizytówką naszej miejscowości, kawałkiem jej historii, stoi przy drodze na szlaku pielgrzymkowym, lecz w ciągu 32 lat, czas i warunki atmosferyczne doprowadziły do jego zniszczenia. Pomnik poświęcony jest miejscowym bohaterom poległym w walce z okupantem w latach 1939 – 1945. Naszym wielkim pragnieniem jest renowacja pomnika i ogrodzenia, położenie kostki przed pomnikiem i uporządkowanie pobocza. Przed pomnikiem chcemy ustawić tablicę pamiątkową opisującą historię walk w Przybynowie, aby liczni turyści szlaku pielgrzymkowego i turystycznego poznali historię i bohaterstwo ówczesnych mieszkańców wsi. Chcemy, aby to miejsce przypominało następnym pokoleniom o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność przypłacając to życiem. Praktycznie wszystkie prace będą wykonane siłami wolontariuszy i członków Stowarzyszenia, wydatki będą ukierunkowane wyłącznie na zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych.”

Natomiast stowarzyszenie OSP Żarki wystartowało z projektem „Stwórzmy Sad Jak Za Dawnych Lat”. W opisie projektu wnioskodawcy podali:  „My mieszkańcy pragniemy zrealizować coś co już dawno jest zapomniane, a można przypomnieć i pozostawić na dłuższe lata poprzez stworzenie ogrodu z drzew owocowych które będą służył tobie i całemu społeczeństwu. Gdy odwiedzisz Jurę i przyjedziesz na  ostańce to przystaniesz i odpoczniesz przy ścieżce, przy ogrodzie a gdy zgłodniejesz to owoce zerwiesz i skosztujesz bo u nas na Jurze smakuje bardziej, smaczniej i radośniej.

Organizacje proszą o głos.

04

WRZ

2015

1233

razy

czytano